banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Akdeniz foku ’kuzu çevirirken’ görüntülendi

Antalya’da falezler bölgesinde nesli tükenmekte olan Akdeniz foku vatandaşlar tarafından görüntülendi. Avlanmak için Düden Şelalesi’nin denizle buluştuğu noktayı seçen sevimli fok, burada kuzu balıklarını yiyerek beslendi.Antalya’da...

Genel 03.08.2017, 17:14
166
Akdeniz foku ’kuzu çevirirken’ görüntülendi

Antalya’da falezler bölgesinde nesli tükenmekte olan Akdeniz foku vatandaşlar tarafından görüntülendi. Avlanmak için Düden Şelalesi’nin denizle buluştuğu noktayı seçen sevimli fok, burada kuzu balıklarını yiyerek beslendi.

Antalya’da teknesiyle turist gezdiren 37 yaşındaki Ozan Ertürk Şahin, dün Düden Şelalesi’nin denizle buluştuğu falezler bölgesinde turistlerle birlikte denize girdi. Bir müddet sonra ileride büyük bir hareket olduğunu fark eden Şahin ve yanındaki turistler tekneye dönerek cep telefonlarına sarıldı. Balık sandıkları hareketliliği çeken Şahin ve turistler, su içerisinde hareket edenin Akdeniz Foku olduğunu görünce çok şaşırdı. Şahin ve turistler, avlanmak için şelalenin denize döküldüğü alanı seçen fokun kuzu balıyla beslenmesine de şahitlik etti.

Akdeniz fokunu gördüklerinde ilk başta çok korktuklarını söyleyen tekne kaptanı Ozan Ertürk Şahin, fokun kuzu balığını yiyerek beslendiğini söyledi. Gördükleri fokun 2 metre büyüklüğünde olduğunu belirten Şahin, "Tekne turu için mola vermiştik. Turistlerle denize girdik ve bir şeylerin hareket ettiğini görünce korkup tekneye çıktık. Sonradan fark ettik ki fokmuş ve cep telefonlarımızla çekmeye başladık. Kuzu balığı yakalamış suya çarpa çarpa yiyordu. 10-15 dakika kadar şelalenin döküldüğü yerde bekledi, hiç karaya çıkmadı ve daha sonra gitti. Bizim için ayrı bir deneyim oldu" dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
22
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü