banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Türkmenistan’ın Gemi İnşa Tersanesinde bir ayda 7 gemi tamir edildi

Türkmenistan resmi medyasının perşembe günkü haberine göre, Balkan Gemi İnşa ve Onarım Fabrikası Açık Anonim Şirketinin gemi tersanesinde, 2021 yılının ilk iki ayında 7 geminin onarımı yapıldı. Onarılan gemiler arasında yabancı şirketlere ait gemiler de bulunuyor.

GEMİ İNŞA 14.03.2021, 08:31 Nermin İstikbal
256
Türkmenistan’ın Gemi İnşa Tersanesinde bir ayda 7 gemi tamir edildi

Balkan Gemi İnşa ve Onarım Fabrikası Açık Anonim Şirketinin gemi tersanesinde, 2021 yılının ilk iki ayında 7 geminin onarımı yapıldı. Onarılan gemiler arasında yabancı şirketlere ait gemiler de bulunuyor.

Türkmenistan resmi medyasının perşembe günkü haberine göre, karşılıklı ilişkiler Tataristan Cumhuriyeti’nin Ak Bars Gemi İnşa Açık Anonim Şirketi, Türkiye’nin Derya Group Mekanik İnşaat Taahhut Tersane San. ve Tic. Anonim Şirketi, Rusya Federasyonu’nun Birleşik Gemi İnşa Açık Anonim Şirketi ve Güney Kore Deniz Ekipmanları Araştırma Enstitüsü gibi şirketlerle yapılan gemi onarımı ve gemi inşasına yönelik anlaşmalar çerçevesinde geliştiriliyor.

Ayrıca şirketin tersanesinde, köprü yapımında kullanılan çeşitli ebatlarda metal yapıların montajlanması, motor şaftlarının sondajlanması, 100 mm kalınlığa kadar plazma yöntemiyle çelik levhaların kesilmesi gibi çalışmalar yürütülüyor ve diğer işletmelerin imalatla ilgili siparişleri yerine getiriliyor.

Halihazırda, gemi tersanesinde sadece gemiler değil, petrol tankerleri, deniz platformları, römorkörler ve teknelerin onarımı ve inşası yapılıyor.

Ayrıca, tersanede çalışan uzmanların sertifikalaştırılmasına yönelik faaliyetler de yürütülmektedir. Uluslararası ISO 9001: 2015'e uygun olarak kalite yönetiminin uygulanması ve sertifikalaştırılması göz önünde bulunduruluyor. Bu, Gemi İnşa Fabrikası’nın gemi inşasında yabancı şirketlerle başarılı bir şekilde rekabet edebilmesine olanak tanıyacaktır.

Balkan Gemi İnşa Fabrikası Açık Anonim Şirketi, kurulduğu Mayıs 2019 tarihinden beri 80 gemiyi onardı ve bu gemilerin 20’sinde temel bakım işlemlerini gerçekleştirdi.

Kaynak:BUSINESS TÜRKMENISTAN

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü