banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Stockholm'un Yeni Limanı İlk Konteyner Gemisiyle Açıldı!

Stockholm Norvik Limanı, ilk konteyner gemisinin gelişiyle yeni limanın geliştirilmesinde önemli bir dönüm noktası oldu.

GEMİ İNŞA 29.05.2020, 11:13 29.05.2020, 12:03 Halit Emre İbrahimoğlu
Stockholm'un Yeni Limanı İlk Konteyner Gemisiyle Açıldı!

Stockholm Norvik Limanı, ilk konteyner gemisinin gelişiyle açıldı ve bu yeni limanın geliştirilmesinde önemli bir dönüm noktası oldu. Eylül 2016'da, Avrupa'nın en hızlı büyüyen başkentlerinden biri olan Stockholm bölgesine verimli mal akışını desteklemek üzere tasarlanan yeni limanda inşaat başlamıştı.

Stockholm merkezinde yer alan Frihamnen'deki konteyner terminalinin yerine inşa edilen yeni liman, hem RoRo hem de konteyner terminallerini içeriyor. Liman, daha derin taslaklar, daha uzun rıhtımlar ve bölgenin otoyollarına ve demiryollarına doğrudan erişime sahip daha büyük terminal alanları sağlıyor.

Stockholm Limanları Satış Müdürü, “Sonunda Stockholm Norvik Limanı'nı açabilmek ve artık uzun yıllar boyunca git gide büyüyen Stockholm bölgesine sürdürülebilir mal taşımacılığını sağlayabileceğimizi bilmek harika bir duygu” dedi.

İlk konteyner gemisi olan 880 TEU Tunadal, 27 Mayıs 2020'de limana geldi ve Hutchison Limanları tarafından yürütülen konteyner terminalinin açılışını işaret etti. 2020 sonbaharında açılması planlanan, Stockholm Norvik Limanı'nın diğer bölümü olan, Ro-Ro terminali tamamlamak için çalışmalar devam ediyor.

Stockholm Norvik Limanı'nın açılması, hızla büyüyen bölgeye deniz yoluyla mal taşıma fırsatlarını artırıyor. Stockholm Limanları bölgeye gelen malların yüzde 90'ından fazlasının deniz yoluyla geldiğini vurguladı.

Yeni liman, Stockholm bölgesinde büyümeyi desteklemek için tasarlanmış altyapıya yapılmış uzun vadeli yatırımın bir parçası. Stockholm bölgesi, İsveç’in tüm tüketiminin yarısını oluşturuyor.

Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102