banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

MOL, Türk söküm tersanelerinden online gemi ekipmanı satışına başladı

Japonya merkezli Mitsui O.S.K. Lines, gemi söküm tersanelerinden kullanılmış gemi ekipmanlarının satışını kolaylaştıracak bir çevrimiçi mağaza açıyor.

GEMİ İNŞA 31.03.2022, 16:21 31.03.2022, 19:20 Halit Emre İbrahimoğlu
296
MOL, Türk söküm tersanelerinden online gemi ekipmanı satışına başladı

Japonya merkezli Mitsui O.S.K. Lines, gemi söküm tersanelerinden kullanılmış gemi ekipmanlarının satışını kolaylaştıracak bir çevrimiçi mağaza açıyor.

Ocak 2022'de hizmete açılan online mağaza, MOL Turkey Denizcilik ve Lojistik Tic. A.Ş başlangıçta Türkiye'deki geri dönüşüm tersanelerinden satış yapıyor, ancak Gemi Geri Dönüşüm Sözleşmesine uygun/onaylı diğer tersanelere de genişlemeyi planlıyor.

Ocak 2022'de MOL Turkey Denizcilik ve Lojistik Tic. A.Ş adı altında hizmete açılan online mağaza başlangıçta Türkiye'deki gemi söküm tersanelerinden satış yapacak. Ancak daha sonra Gemi Geri Dönüşüm Sözleşmesi'ne uygun/onaylı diğer tersanelere de açılmas bekleniyor.

MOL Shop'un küresel lansmanını duyuran şirket, MOL Türkiye'nin geri dönüşümü teşvik edeceğini ve şimdiye kadar Türkiye'de uzun süreler boyunca depolanması veya gemi söküm tersanelerinde bertaraf edilmesi gereken kullanılmış gemi ekipmanı atıklarını azaltacağını söyledi. MOL bu yeni kurulan sınır ötesi e-ticaret web sitesi aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ürün satmayı planlıyor.

Şu anda, sitedeki listelemelerin çoğunu antika eşyalar oluştursa da şirket gelecekte büyük ekipmanların da satın alınması yönünde genişletecek. Operasyonu yürüten ekip, gemilere kurulan makinelerin ikinci el eşya olarak bulunuğu şekliyle satılacağını belirtiyor. Satılan ekipmanaların çeşitli amaçlarla fabrikalara veya diğer gemilere kurulabileceği belirtiliyor. 

Ayrıca, kruvaziyer endüstrisindeki küresel gerileme ile birlikte, Türkiyeye sökülmek üzere birçok kruvaziyer gemisinin geldiği de biliniyor. MOL, bu yolcu gemilerinin tipik olarak geri dönüştürülmüş ticari yük gemilerine göre daha fazla eşya ve parça ile tam donanımlı olarak geldiklerini açıklıyor. Dolayısıyla bu gemilerden konaklama alanlarında kullanılan küçük parçalar, sofra takımları ve mobilyaların da satışta olacağı söyleniyor.

MOL'den yapılan açıklamada; “Hizmete yeni başlamış olsak da, sitemizin, sökülen gemilerden kullanılmış ürünler için dünyanın en büyük satış platformu olmasını istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
24
açık
banner102
banner85
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak 03:31
Güneş 05:30
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36
Günün Karikatürü Tümü