banner191

banner148

banner179

banner176

M / B “SALİM DÜZGİT” göreve başladı

GEMİ İNŞA 09.09.2019, 18:48 09.09.2019, 22:26 Nermin İstikbal
M / B “SALİM DÜZGİT” göreve başladı

M / B “SALİM DÜZGİT” göreve başladı

Düzgit Group, Sanmar Tersaneleri tarafından inşa edilen ‘Salim Düzgit’ isimli römorkörü filosuna kattı. Sanmar Tersaneleri Proje Müdürü Hakan Tunç, “Dizaynımız uluslararası pek çok firmadan talep görmektedir” diyerek projenin yakalamış olduğu başarıya dikkat çekti.

Adını Türkiye’de bir kıyı kasabasından alan Sanmar Tersaneleri’nin en yeni Robert Allan Ltd imzalı RAstar 1900 SX Poyrazköy serisi çok amaçlı acente botu, yeni sahibi Düzgit Group filosuna, firmanın kurucusu "Salim Düzgit" ismi ile katıldı.

Bu römorköt, ASD ve traktör römorkörlerin iki uzman ismi Sanmar Tersaneleri ve Kanadalı dizayner Robert Allan Ltd. işbirliği ile alışılmışın dışında bir römorkör olarak inşa edildi. Bu römorkör, her ne kadar Türkiye yerel piyasasına sunulmuş olsa da iki firmanın üst düzey işbirliğinden doğan bu dizayn daha ziyade uluslararası piyasaları hedefliyor.

Mürettebat servisi, inşa ve bakım çalışmaları, yük taşınması ve hafif römorkörcülük hizmeti gibi pek çok farklı göreve uygun olarak RINA klası ile inşa edilen, 19,9 m x 7,0 m x 1,8 m boyutlarındaki bu yeni römorkör, tasarım özellikleri bakımından da servis vereceği İstanbul Boğazı’nın özel gereksinimlerini de tam olarak karşılıyor. Dizaynın son hali 65 m2’lik geniş güvertesi ile yük ve ekipman taşımacılığı ve acentelik hizmetleri verebilecek şekilde geliştirildi.

Yorumlar (0)
15°
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?