banner191

banner148

banner179

banner176

Japonya'nın büyük gemi inşa ortaklık girişimi ertelendi!

Japonya’nın en büyük iki gemi yapımcısı Imabari Shipbuilding ve Japan Marine United, koronavirüs salgını nedeniyle uzun süren yasal prosedürleri sebep göstererek girişim planlarını erteleyeceklerini açıkladılar.

GEMİ İNŞA 24.09.2020, 20:08 26.09.2020, 00:10 Halit Emre İbrahimoğlu
Japonya'nın büyük gemi inşa ortaklık girişimi ertelendi!

Japon gemi inşa sektörünün öncüleri Imabari Shipbuilding ve Japan Marine United, mart ayında, Nihon Tersanesi'nin kurulduğunu ve ortak girişimin 1 Ekim'de başlamasını planladığını duyurmuştu

Dev şirketler uluslararası rekabet otoritelerinden birleşme ile ilgili onay beklerken yeni kuruluşun lansmanını 1 Kasım'a erteledi.

Şu anda komşu ülke olan Güney Kore'deki iki büyük gemi inşa tersanesi arasındaki birleşme de uluslarararı düzenleyiciler tarafından bekletiliyor. Hyundai Heavy Industries’in (HHI) Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) ile planlanan birleşmesi, Avrupa anti-tröst otoriteleri tarafından genişletilmiş bir incelemeyle karşı karşıya kaldı. Reuters, HHI ile DÖYE'nin birleşme konusundaki endişeleri gidermek için AB ile tavizleri tartıştığını bildirdi.

Doğu Asya gemi inşa haritası, süper tersane gruplarının ortaya çıkmasıyla son 18 ayda kökten değişti. Nitekim Çin'de de, 20 yıl aradan sonra, ülkenin devlet tarafından işletilen iki gemi inşa grubu olan CSIC ve CSSC birleşmişti.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?