banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

İtalyan Fincantieri'den Hint Donanması için iş birliği!

İtalyan gemi inşa grubu Fincantieri, Hindistan'ın savunma filosunun modernize edilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar için Hindistan'ın önde gelen gemi yapımcısıyla anlaşma yaptı.

GEMİ İNŞA 30.10.2020, 09:21 30.10.2020, 10:03 Halit Emre İbrahimoğlu
İtalyan Fincantieri'den Hint Donanması için iş birliği!

İtalyan gemi inşa grubu Fincantieri, Hindistan'ın savunma filosunun modernize edilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar için Hindistan'ın önde gelen gemi yapımcısı Cochin Shipyard ile anlaşma yaptı.

Cochin Tersaneleri, Hindistan'ın hem doğu hem de batı kıyılarında tesislere sahip olup hem ticari hem de devlet pazarlarında gemi yapımı ve onarımı konusunda uzmanlaşmış bir tersaneler grubudur.

Cochin ile yapılan mutabakat anlaşmasının kapsamında; yeni askeri gemilerin tasarımı, tedariki ve inşasından gemi tamiri, teçhizatı ve eğitime kadar değişen alanlar olduğu belirtildi.

Daha önce Ficantieri ile Cochin Tersaneleri'nin Hindistanın ilk uçak gemisi için çalıştıkları biliniyor. Fincantieri geminin tahrik sisteminin tasarımı ve entegrasyonu ile tamamlayıcı hizmetlerin teminini yürütmüştü. Ayrıca daha sonra Fincantieri, Ulusal Okyanus Teknolojisi Enstitüsü (NIOT) için inşa edilen araştırma gemisi "Sagar Nidhi"nin yanı sıra iki filo tankeri "Deepak" ve "Shakti"yi Hint Donanması'na teslim etmişti.

Şirket yaptığı basın açıklamasında, "Fincantieri, gerçekten de, bir süredir Hindistan Donanması filosunun yenileme ve genişletme programını takip ediyor ve bu pazarı stratejik bir adım olarak görüyor." dedi.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102