banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Harald Martin isimli gemi Tersan Tersanesinde denize indirildi

Tersan Tersanesi'nin Norveçli Nordlaks için inşa ettiği ikinci canlı balık taşıma gemisi Harald Martin de denize indirildi.

GEMİ İNŞA 22.08.2020, 17:33 22.08.2020, 17:36 Nermin İstikbal
150

Harald Martin isimli gemi Tersan Tersanesinde denize indirildi

Tersan Tersanesi'nin Norveçli Nordlaks için inşa ettiği ikinci canlı balık taşıma gemisi Harald Martin de denize indirildi.

Tersan Tersanesi, Norveçli Nordlaks için inşa ettiği Bjorg Pauline‘in ardından kız kardeşi Harald Martin’i suyla buluşturdu.

LNG hibrit tahrikli canlı balık taşıma gemisi 84 metre uzunluğunda, 19 metre genişliğinde ve toplamda 4 bin metreküp canlı balık taşıma kapasitesine sahip.

“İLİŞKİLERİMİZİ GÜÇLENDİRECEK”

Harald Martin’in de kız kardeşi Bjorg Pauline gibi yeni nesil offshore kültür balıkçılığı sektöründe hizmet veren ve en son teknolojilerle donatılmış öncü gemilerden olacağını belirten Tersan Tersanesi Genel Müdürü Mehmet Gazioğlu, “Bu canlı balık taşıma gemisi, Nordlaks ile aynı zamanda Norveç ile olan güçlü ve geleceğe taşınacağına inandığımız partnerliğimizi de temsil ediyor” dedi.

“BU GEMİLER TEMEL UNSURLARIMIZ”

Nordlaks yöneticilerinden Sten Gustav Elde ise serinin ikinci gemisi olan Harald Martin’in denize inişine şahitlik etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Gemi Nordlaks’a önemli katkı sağlayacak olmanın yanısıra südürülebilir bir gelecek hedeflerinde önemli bir yer oynadığını dile getiren Elde, “Bu gemi sadece dünyanın ikinci LNG’li canlı balık taşıma gemisi değil, ayrıca Nordlaks’ın Kuzey Norveç somon üretiminin yeniden canlandırma hedeflerinin de önemli bir parçasıdır. Harald Martin ve kız kardeşi Bjorg Pauline, balık çiftliklerinin işletilmesinde iki temel unsurdur ve ülkemize götürmeyi dört gözle bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
34
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü