banner191

banner148

banner179

banner176

Dünyanın en büyük sivil hastane gemisi tamamlanmak üzere!

Sağlık sivil toplum kuruluşu Mercy Ships'in, 2014 yılından beri Tianjin Xingang Tersanesinde inşa ettiği dev hastane gemisi teslimata yaklaşıyor.

GEMİ İNŞA 08.10.2020, 09:38 08.10.2020, 10:24 Halit Emre İbrahimoğlu
Dünyanın en büyük sivil hastane gemisi tamamlanmak üzere!

Sağlık sivil toplum kuruluşu Mercy Ships'in, 2014 yılından beri Tianjin Xingang Tersanesinde inşa ettiği dev hastane gemisi teslimata yaklaşıyor. Tamamlandığında, yeni Global Mercy dünyanın en büyük sivil hastane gemisi olacak.

Mercy Ships, Sahra Altı Afrika'nın yetersiz sağlık hizmeti alan bölgelerine tıbbi bakım sağlıyor. Mercy Ships'e göre bölge nüfusunun neredeyse yarısı kıyı bölgelerinde yaşıyor ve hastane gemileri ihtiyacı olan insanlara bakım sağlamanın en pratik yolu.

Gemiler ayrıca yerel tıp uzmanları için eğitim veriyor ve karadaki tıbbi tesislere yardımcı olarak kapasite artırmaya yardımcı oluyor.

Yeni geminin 50 yıllık beklenen ömrü boyunca 150.000'den fazla kişiye ameliyathane sağlayacağı tahmin ediliyor. denizhaber.com Ayrıca, kuruluşun eğitmenlerinin yerel sağlık personellerine eğitim verebilecekleri eğitim alanları ve bir simülasyon laboratuvarı da olacak.

Mercy Ships başkanı Rosa Whitaker, "Global Mercy gerçek bir modern zaman harikası olacak. En son teknoloji  modern olanakları ve eğitimli personelleriye tamamen özel olarak inşa edilmiş bir hastane gemisi olacak" dedi. 

Pimco'nun sahipleri olan Bill ve Sue Gross, 20 milyon dolar bağışladığı biliniyor. Ayrıca Tıbbi teknoloji şirketi BD (Becton, Dickinson and Company), altı adet tam donanımlı ameliyathaneye sahip olacak gemiyi için 1 milyon dolar değerinde nakit ve ekipman bağışladı.

Gemiyi Deltamarin tasarladı ve Stena RoRo, Mercy Ships adına inşaatı yönetiyor. Gemide, dört adet Wärtsilä 32 motor bulunuyor.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?