banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

DSME, amonyak yakıtlı gemi tasarladı!

Güney Kore merkezli Daewoo Gemi İnşa ve Deniz Mühendisliği (DSME), 23.000 TEU kapasiteli amonyak yakıtlı konteyner gemisi tasarımı için Birleşik Krallık klas kuruluşu Lloyd’s Register’dan prensip onayı aldı.

GEMİ İNŞA 06.10.2020, 09:35 06.10.2020, 09:53 Halit Emre İbrahimoğlu
107
DSME, amonyak yakıtlı gemi tasarladı!

Güney Kore merkezli Daewoo Gemi İnşa ve Deniz Mühendisliği (DSME), 23.000 TEU kapasiteli amonyak yakıtlı konteyner gemisi tasarımı için Birleşik Krallık klas kuruluşu Lloyd’s Register’dan presnsip onayı aldı. Tersane, çığır açan bu yeni tasarım gemiyi 2025 yılına kadar satmaya başlamayı planladığını açıkladı.

DSME, proje üzerinde motor üreticisi MAN Energy Solutions ile birlikte çalıştığını belirtti.

İlk Müşteri Maersk Olabilir!

Yeni gemi tipini sipariş edecek ilk şirket dünyanın en büyük konteyner hattı olan Maersk olabilir. Geçen yıl, Maersk karbondan arındırma stratejisine odaklanmak için alkol, biyogaz ve amonyak olarak sıraladığı üç yakıt belirlemişti.

Diğer Kore tersaneleri de kendi amonyakla çalışan gemilerini geliştiriyor. Lloyd's Register, Hyundai Mipo'da geliştirilen bir MR tankeri ve Samsung Heavy Industries'de geliştirilen bir aframax tankerinin tasarımlarını onaylıyor.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Lloyd's Register, Çin'deki Dalian Shipbuilding Industry Co.'ya (DSIC), bir amonyak yakıtlı 23.000 TE kapasiteli konsept gemi tasarımı için prensip onayı vermişti.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?