banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Cemre Tersanesi'nden dünyanın en büyük canlı balık taşıma gemisi!

ALTINOVA tersaneler bölgesinde faaliyet gösteren Cemre Tersanesi, dünyanın en büyük canlı balık taşıma gemilerini inşa etmek üzere anlaşma imzaladı.

GEMİ İNŞA 30.01.2021, 01:06 30.01.2021, 10:20 Halit Emre İbrahimoğlu
279
Cemre Tersanesi'nden dünyanın en büyük canlı balık taşıma gemisi!

ALTINOVA tersaneler bölgesinde faaliyet gösteren Cemre Tersanesi, dünyanın en büyük çevre dostu canlı balık taşıma gemilerini inşa etmek üzere anlaşma imzaladı.

Norveçli dizayn firması SALT Ship Design tarafından Seistar için tasarlanan ve 69.9 m ve 110 m boyunda olan iki adet Canlı Balık Taşıma Gemisi DNV GL klas kurallarına göre inşa edilecek ve Norveç bayrağını taşıyacak.

8.000 m³ tanka sahip 12.000 tonluk gemi dünyanın en büyük canlı balık taşıma gemisi olacak. İnşa edilecek olan bu yeni tonajlı gemiler mevcut ve gelecekti müşterilerin özellikle Batı Norveç sularına göçen somonlar için artan arıtma ve nakliye taleplerini karşılayacak. Bu gelişmiş tekne tasarımları balıkların zarar görmeden ve verimli olarak işlenmesi üzerine tasarlanmış ve buna ek olarak da hijyen, çevre ve kalite kombinasyonuna oldukça önem verilmiştir. Gemiler enerji depolaması için batarya ve silindirik balık tankları gibi yeni çözümleri bünyesinde bulunduruyor.

Sözleşmeye ilişkin Cemre Tersanesi’nden yapılan açıklamada; ”Bu yenilikçi tekne tasarımları, hijyen, çevre ve kaliteye güçlü bir odaklanma ile birlikte nazik ve verimli balık işlemeye dayanmaktadır. Gemiler, enerji depolama ve dairesel balık tankları gibi piller de dahil olmak üzere birçok yeni ve heyecan verici tasarım çözümüne sahip. Enerji kullanımını minimum seviyede tutmak için tasarlandılar. Salt Ship Design ve Cemre Tersanesi arasındaki başarılı iş birliği iki yeni proje ile güçlendirildi. Fark yaratacak çözümleri içeren bu Seistar projeleri, ileride yapılacak canlı balık taşıyıcı gemilere örnek olacak.” ifadeleri kullanıldı.

Bu iki yeni proje enerji kullanımını minimum düzeyde tutacak şekilde tasarlanmıştır. Salt Ship Design ve Cemre Tersanesi’nin uzun zamandır birlikte sürdükdükleri başarılı iş birliği iki yeni proje ile pekiştirilmiş oldu. Fark yaratacak çözümleri bünyesinde bulunduran bu yeni Seistar projeleri gelecekte inşa edilecek canlı balık taşıma gemilerine örnek oluşturacaktır.

Yorumlar (0)
18
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü