banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Cemre Tersanesi dünyanın en büyük balıkçı gemisini inşa edecek!

Cemre Tersanesi, çevre dostu iki canlı balık taşıma gemisi inşa etmek için Seistar Holding ile bir sözleşme imzaladığını açıkladı.

GEMİ İNŞA 18.12.2020, 09:26 18.12.2020, 09:51 Halit Emre İbrahimoğlu
365
Cemre Tersanesi dünyanın en büyük balıkçı gemisini inşa edecek!

Cemre Tersanesi, çevre dostu iki canlı balık gemisi inşa etmek için Seistar Holding ile bir sözleşme imzaladı. 

Uzunluğu 110 metre olacak!

Norveç SALT Gemi Tasarımı tarafından geliştirilen yeni gemiler dairesel balık tankları ile donatılacak. Genişliği 69,9  uzunluğu ise 110 metre olan gemiler, DNV GL sınıf kurallarına göre inşa edilecek ve Norveç bayrağı taşıyacak. Balık ambarlarında toplam 8 bin metreküp yük kapasitesi ve yaklaşık 12 bin ton DWTye sahip iki gemiden daha büyüğü, dünyanın en büyük canlı balık taşıyıcısı olacak.

Gemilere, özellikle Batı Norveç’teki yangın sonrası artan arıtma ve nakliye hizmetlerine olan talebi karşılamak için yeni ve mevcut müşterilere yeni tonaj eklenebilecek.

Enerji kullanımı minimum seviyede tutulacak!

Cemre Tersanesi tarafından yeni inşalara ilişkin şu ifadelere yer verildi: “Bu yenilikçi tekne tasarımları, hijyen, çevre ve kaliteye güçlü bir odaklanma ile birlikte nazik ve verimli balık işlemeye dayanmaktadır. Gemiler, enerji depolama ve dairesel balık tankları gibi piller de dahil olmak üzere birçok yeni ve heyecan verici tasarım çözümüne sahip. Enerji kullanımını minimum seviyede tutmak için tasarlandılar. Salt Ship Design ve Cemre Tersanesi arasındaki başarılı iş birliği iki yeni proje ile güçlendirildi. Fark yaratacak çözümleri içeren bu Seistar projeleri, ileride yapılacak canlı balık taşıyıcı gemilere örnek olacak.”

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (1)
(E) Amiral Taner AKKAYA 6 ay önce
Gönülden tebrikler Cemre Tersanesine
Kendi alanında emin şekilde ilerliyor
Yolları açık olsun
19
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü