“Uğur S” Törenle Denize İndirildi

Uğur Denizcilik adına inşaa edilen 4.300 Dwt’luk kuruyük gemisi “Uğur S” sade bir törenle, balon tekniği kullanılarak suya indirildi.

 “Uğur S” Törenle Denize İndirildi

 “Uğur S” Törenle Denize İndirildi

Yalova’da faaliyet gösteren Kocatepe Tersanesi, 29 Aralık 2009’da yılın son gemi indirme törenine sahne oldu.

Uğur Denizcilik adına inşaa edilen 4.300 Dwt’luk  kuruyük gemisi  “Uğur S”  sade bir törenle, balon tekniği kullanılarak suya indirildi.

Uğur S gemisi çevreci kimliği ile ön plana çıkmakta . Eylül 2009’da Lloyd’s List tarafından düzenlenen ödül töreninde “Clean Seas” dalında ödüle layık görülen Intersleek 900 Uğur S gemisinde de uygulandı.

Su altı karina bölgesine uygulanan, floropolimer teknolojisine sahip Intersleek 900; kirlilik tutmayan, ultra pürüzsüz yapısı sayesinde gemi hızını artırmakta ve yakıt tüketiminde %9’a varan tasaruf sağlamaktadır. Bu sayede atmosfere salınacak CO2, NOX ve SOX gibi zararlı gazların miktarlarında önemli derecede azalma gerçekleşmektedir.

Patenti International Paint’e ait olan ve Mart 2007’de piyasaya sunulan Intersleek 900  aralarında Queen Marry 2 ve TI Africa’nın yer aldığı 300’den fazla gemiye uygulanmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA  AYDIN
MUSTAFA AYDIN - 9 yıl Önce

VATANA-MİLLETE HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE.ALLAH SELAMET VERSİN.

- 9 yıl Önce

ALLAH SELAMET VERSİN, ALTINDAN SUYU EKSİK OLMASIN. BU AŞAMADA BİRŞEY EKLEMEK İSTİYORUM. DİZAYNER ARKADAŞLARA SESLENMEK ISTIYORUM, ARTIK BU MODEL DİZAYLER BİTTİ. BU DİZAYN ESKİ DİZAYN DIR. YENI GEMI YAPILIRKEN LÜTFEN ARASTIRIN. BU GEMIYI DENİZ ÇOK YORAR.YOLUN AÇIK OLSUN UĞUR S

ali avcı
ali avcı - 9 yıl Önce

türk deniz sektörüne hayırlı uğurlu olmasını diler hayırlı kazançlar sağlamasını temenni ederim.tonajına göre cok güzel çizilmiş projesi davlumbaz güverte dört dörtlük olmuş denizi bırakalı20 yıl oldu fotoğrafı görünce içim kaynadı allah selamet versin

osman aktaş
osman aktaş - 9 yıl Önce

ALLAH C.C YAR VE YARDICINIZ DÜRÜSLÜĞÜN DOĞRULUN SABRIN DİSİPLİNLİ ÇALIŞMANIN ALTIN MEYVESİ BU OLSA GEREK MEVLAM ALTINDAN SUYUNU SIRTINDAN HAYIRLI YÜKÜNÜ EKSİK ETMESİN DER TÜM GAYRET VE ÇALIŞMALARI NETİCESİNDE EMEYİ GEÇEN DEĞERLİ YÖNETİCİ MÜHENDİS İŞÇİ VELHASIL A DAN Z YE HERKESE CANDAN TEŞEKKÜR ERİM UĞUR S E DE YOLUN AÇIK OLSUN ALLAH C.C SELAMET VERSİN

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176