banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Trabzon'da yapılan ilk römorkör

Trabzon'da yapılan ilk römorkör olma özelliğini taşıyan 20 metre boyunda, 2x600 HP ana makineye sahip 20 Metre boyundaki römorkör, dün yapılan törenle denize indirildi.

GEMİ İNŞA 31.03.2011, 01:55
Trabzon'da yapılan ilk römorkör

Trabzon'da yapılan ilk römorkör: Forsa 20

Trabzon'da yapılan ilk römorkör olma özelliğini taşıyan 20 metre boyunda, 2x600 HP ana makineye sahip 20 Metre boyundaki römorkör, dün yapılan törenle  denize indirildi.

Römorkörün denize indirilmesiyle ilgili DenizHaber'e açıklamada bulunan Forsa Tersanecilik Hizmetleri Denizcilik Gemi Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Proje Mühendisi Hakan Bayram; şunları söyledi:

"Forsa Tersanecilik firması olarak geçtiğimiz yıl teslimini gerçekleştirdiğimiz ve Nijeryaya gönderilen 30 m Rina klaslı Supply Boat un akabinde inşasına devam ettiğimiz ikinci projemiz ve Trabzonda bu zamana dek yapılmış ilk römorkör olma özelliğini taşıyan 20 m 15 BHP 2x600 HP makine gücüne sahip Rina klaslı Tug Boatun denize indirme törenini dün gerçekleştirmiş bulunuyoruz,yakın zamanda teslimini gerçekleştirip Nijeryaya göndermeyi planladığımız bu Tug Boatun eş gemisinin inşasına Yalova’da devam etmekteyiz." dedi.

ü

Yorumlar (11)
MUAMMER MEMİŞOĞLU 10 yıl önce
HELAL OLSUN KARADENİZLİ OLARAK GURUR DUYDUM ÇOK GEÇ BİLE KALINSA YAPILMIŞ OLMASI GÜZEL ALLAH UTANDIRMASIN..
Müh.Kaptan Refik Akdoğan 10 yıl önce
1944 Trabzon Lisesi mezunu olarak Forsa 20 romorkörünün inşasını sevinçle karşıladım. Allah'tan ona hayırli işler dilerim. www.refikakdogan.com
çakırlar tersanesi 10 yıl önce
hayırlı olsun....
ÇAKIRLAR TERSANESİ. 10 yıl önce
HAYIRLI OLSUN PRUVASI NETA OLSUN....
arcadiahellas 10 yıl önce
Bu tug botun yapılırken ki ismi pere ere dir.Trabzon Çamburnu tersanesinde yapılmıştır..Bize Her Yer Çamburnu..

avni tozar 10 yıl önce
gemimiz hucumbotumuz kendi silah arac makina teknik cihazlar ucak tnk kendi imaltımızı yapıyoruz yüzde yüz yerli dışa bagımlılıkdan kurtulmalıyız dünya ab bize gelip bizim iş antlaşmsı lazım cagşdaş medeniyetler seviyesinin üstüne cıkıyoruz .çnkale gelibolu
Harun DOKUZ 10 yıl önce
Bölgemizde yapılan ve sadece başlangıç olarak değerlendirdiğimiz komplike bir romorkörün başarıyla teslim edilmesinden gurur duydum.Tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum.Herzaman söylediğimiz gibi bölge insanının ufku açıldıkça dünyada çok farklı bir konuma geleceğini,emekçisi ve mühendisiyle çok özel bir ayrıcalık kazanacağını biliyoruz.

Hayırlı olsun.

Ramazan Gundogdu 10 yıl önce
Daha buyuk basarilara imza atmanizi dilerim.Hayirli ugurlu olsun

Ramazan Gundogdu

Kuzey Kibris
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
banner102