banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Sırapınar Römorkörü Teslim Edildi

Sanmar Denizcilik Sırapınar adını verdiği yeni römorkör serisinin ilk teknesini Dubai’de yerleşik Drydocks World firmasına teslim etti.

GEMİ İNŞA 29.11.2016, 12:11 29.11.2016, 12:19 Nermin İstikbal
3422
Sırapınar Römorkörü Teslim Edildi

Sırapınar Römorkörü Teslim Edildi

Sanmar Denizcilik Sırapınar adını verdiği yeni römorkör serisinin ilk teknesini Dubai’de yerleşik Drydocks World firmasına teslim etti.

Dünyanın sayılı römorkör üreticilerinden olan SANMAR, yurtdışındaki Liman ve Terminallerdeki römorkör ihtiyaçlarını, teknolojisini ve trendleri en yakın takip eden firmalardan biridir.

Sektörde oluşan 45-60 ton çekme gücü aralığında kompakt römorkör ihtiyacına karşılık verebilmek için dünyaca ünlü römorkör tasarımcısı Robert Allan Ltd. firmasıyla ortak yürüttüğü çalışma sonrasında Sırapınar adını verdiği, RAmparts 2200 SX sınıfı römorkörün üretimine başladı. Serinin tasarımının başlangıcından itibaren 16 ay gibi bir sürede ilk römorkörün inşaası tamamlandı.

Projeler Direktörü Ali Gürün yaptığı açıklamada; “Günümüzde, Liman ve Terminal İşletmecileri eskiye oranla çok daha yoğun

maliyet hesabı baskısı altında. Bununla başedebilmenin tek yolu, işletme ve bakım maliyetleri düşük, kompakt römrokörler kullanmaktan geçiyor. Bu amaçla biz de Sırapınar serisini tasarladık ve ürettik.”

Sırapınar serisi, Sanmar’ın bugüne kadar 30 adet ürettiği Boğaçay serisinin küçük kardeşi. Sırapınar’ın gövdesi Boğaçay’ın gövdesine benzer özellikler taşımaktadır, RAL tarafından tasarlanan standard Ramparts sınıfı özellikler taşımakla birlikte, tam yol ileride daha yüksek hızlara ulaşabilmekte ve stabilitesini ve kontrolünü kaybetmemektedir.

Sırapınar serisine ait ikinci ve üçüncü tekneler de Sanmar Altınova Tersanesi’nde üretim aşamasındadır.

Yorumlar (3)
Fatih Göksu 5 yıl önce
Keyifle ve gururla okuyoruz tşkler Gökçen abi tşkler Orhan abi ve mahdumları
murat birecik 5 yıl önce
tebrik ve takdirler, orhan ağabey ve ekibine. bilim ve tevazunun örneğine...
Kpt.Özden Ada 5 yıl önce
Türkiyemizin yüzakı Sanmar Denizlik ailesi, başarılı çalışmalarına tamyol devamla taktirleri hak ediyor.
Ne mutlu bugünleri gösterenlere.Ne mutlu başarılara özveriyle devam edenlere.
Allah yardımcınız olsun.
14
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü