banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Sedef Tersanesinde İş Kazası: 1 Ölü

Kalkavan ailesine ait Sedef Tersanesi’nde taşeron firmaya bağlı çalışan temizlik işçisi 19 yaşındaki Haşim Taşkın, yağmur sularını temizlemek için çıktığı gemiden yere düşerek hayatını kaybetti.

GEMİ İNŞA 05.02.2015, 09:20
Sedef Tersanesinde İş Kazası: 1 Ölü

Kalkavan ailesine ait Sedef Tersanesi’nde taşeron firmaya bağlı çalışan temizlik işçisi 19 yaşındaki Haşim Taşkın, yağmur sularını temizlemek için çıktığı gemiden yere düşerek hayatını kaybetti. Liman ve Tersane İşçileri Sendikası, tersanede iş güvenliği kurallarının yeteri kadar uygulanmadığını savundu.   

Sendikanın yaptığı açıklamaya göre, Sedef Tersanesi’nin temizlik işleri yapan AHM firmasının elemanı taşeron işçi Haşim Taşkın, 3 Şubat Salı günü 08.00 sıralarında tamirde bir geminin bulunduğu havuza çıktı. 6 metre yükseklikteki havuz duvarına çıkarak biriken yağmur sularını tahliye etmeye çalışan 19 yaşındaki Taşkın dengesini yitirerek aşağı düştü. Şanlıurfa’dan çalışmak için geldiği öğrenilen Taşkın hastaneye kaldırılmak istenirken yolda hayatını kaybetti. Olayın ardından tersane önünde toplanan Liman ve Tersane İşçileri Sendikası üyeleri protesto gösterisi yaptı. Sendika üyeleri, tersanenin iş güvenliği kurallarını yerine getirmediğini iddia ederken, “Patronlar gerekli iş ve işçi güvenliği tedbirlerini almadıkça bu işçi cinayetlerinin önü alınamayacaktır. İşçi ölümlerinden patronlar kadar Çalışma Bakanlığı, Bölge Çalışma Müdürlüğü de gerekli denetimleri yapmadığından, yaptırımları uygulamadığından sorumludur” dedi.

Yorumlar (1)
EMİR ÜSTÜNAY 6 yıl önce
BU ÜLKEDE YERİN ALTINDA ÖLÜRSÜN , GÖKDELENİN TEPESİNDE ÖLÜRSÜN , TERSANEDE ÖLÜRSÜN , KOT PANTOLON DİKERKEN ÖLÜRSÜN ; KISACASI İŞÇİYSEN SEN SADECE ÖLÜRSÜN VE KİMSE BUNDAN SORUMLU OLMAZ
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102