banner191

banner148

banner179

banner176

Savunma Sanayii Müsteşarlığından Ereğli Tersanesi'ne ziyaret

(Deniz Haber.Com) Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından 8 Mart Çarşamba günü Ereğli Gemi Tersanesi’ne gerçekleştirildi ve savunma sanayi projelerinin Ereğli Gemi Tersanesi’nde inşa edilebilirliğine dair inceleme yapıldı.  

GEMİ İNŞA 14.03.2017, 21:13 15.03.2017, 10:03 Nermin İstikbal
Savunma Sanayii Müsteşarlığından Ereğli Tersanesi'ne ziyaret

Savunma Sanayii Müsteşarlığı Ereğli Gemi Tersanesi Ziyaret Etti

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından 8 Mart Çarşamba günü Ereğli Gemi Tersanesi’ne gerçekleştirildi ve savunma sanayi projelerinin Ereğli Gemi Tersanesi’nde inşa edilebilirliğine dair inceleme yapıldı.  

Savunma Sanayii Müsteşarlığı 7 kişilik bir heyet ile 8 Mart 2017 Çarşamba günü Ereğli Gemi Tersanesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin temel amacı savunma sanayi projelerinin Ereğli Gemi Tersanesi’nde inşa edilebilirliğine dair gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmak idi.  

Savunma Sanayii Deniz Araçları Uzmanı, Sav. San. Kalite ve Sertifikasyon Uzmanı, Sav. San. Deniz Araçları Uzman Yardımcısı, Sanayileşme Proje Mühendisi, Deniz Araçları Danışmanı, Kalite ve Sertifikasyon Danışmanı ve Sanayileşme Danışmanı’ndan oluşan heyet, tersaneyi gezdi ve kapsamlı bir değerlendirme yaptı.  

Yapılan inceleme sırasında heyete bölge tersanelerinin kapasitesi, devam eden projeler, planlanan projeler, hali hazırda tersanede istihdam edilen personel sayısı, tersane kapasitesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikasyonları hakkında bilgilendirme, çevre yönetim sistemleri hakkında bilgilendirme, sanayi sicil belgesi, üretim hakkında bilgilendirme, çalışılan klas kuruluşları, tasarım ve geliştirme programları ve izlenebilirlik, tasarım doğrulama ve risk yönetimi konuları, üretim süreç yönetimleri, kalite yönetim sistemleri, üretim akış şemaları, tersaneye ait vinç ve diğer iş makinesi kapasiteleri ve kullanılabilirlikleri, tersaneye ait kapalı alan ve kapasiteleri, CNC kesim kapasiteleri, Shop primer kapasiteleri, test akış şemaları, kalite kontrol süreçleri ve prosedürleri, personel eğitimleri, uygunsuzluk kontrolleri ve denetlenmesi, tersanede kullanılan entegre yönetim sistemleri, dizaynda kullanılan programlar ve tasarım yöntemleri, bilgisayar destekli üretim uygulamaları ve entegrasyonu, malzeme işleme imkan ve kabiliyetleri, tersaneye ait kızak kapasiteleri, raspa boya alanları ve kapasiteleri, malzeme depolama ve ambar kapasiteleri gibi çok kapsamlı hususlarda bilgi verildi.  

Ereğli Gemi Tersanesi yaklaşık 163.000 m2 alana kurulmuş, gemi ve römorkör inşa ve onarımı alanlarında hizmet veren bir tersanedir. 50.000DWT’a kadar gemi imali ve yılda 30 bin tondan fazla çelik işleme kapasitesine sahiptir. Ereğli Gemi Tersanesi’nde 2008 öncesi dönemde 3000’e yakın tersane ve taşeron personeli istihdam edilmekteydi. 2008 sonrası bu rakamlar 500’lere indi. 2008 öncesi Ereğli Gemi Tersanesi Erdemir’den sonra bölgede istihdam yaratan en büyük 2. işverendi.  

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?