banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

RMK Marin'de Denize İndirildi

RMK Marine tarafından inşa edilen 'dünyanın en büyük 2 asfalt tankerinden' ilki 'T. ESRA'denize indirildi

GEMİ İNŞA 25.01.2014, 01:15
RMK Marin'de Denize İndirildi

Dünyanın En Büyüğü O

RMK Marine tarafından inşa edilen 'dünyanın en büyük 2 asfalt tankerinden' ilki 'T. ESRA'denize indirildi

Koç Holding'in ticari ve askeri gemi ile süperyat sektöründe faaliyet gösteren şirketi RMK Marine'in inşa ettiği'tekne yapısından bağımsız kargo tanklarına sahip dünyada üretilen en büyük asfalt tankeri' ünvanını taşıyan iki tankerden ilki T. ESRA, 24 Ocak 2014 Cuma günü denize indirildi. RMK Marine'in Tuzla'daki tersanesinde düzenlenen törene Koç Holding, RMK Marine ve Ditaş'ın üst düzey yöneticileri katıldı. Koç Holding'in önde gelen şirketlerinden RMK Marine'inDitaş için ürettiği 19,000 DWT'luk iki adet asfalt tankerinden ilki T. ESRA, diğeri T. AYLİN adını taşıyor. Gemiler on iki tankta, 18.000 metreküp petrol ürünlerive 250 OC sıcaklıkta asfalt yüklerini taşıyabilmektedir. 156,5 m. boyundaki T.ESRA ve T.AYLİN, tek uskurlu sevk sistemine sahip olup güçlerini iki zamanlı, 5600 kW makineden almaktadır Gemi indirme töreninde konuşan RMK Marine Genel Müdürü Can Öztürk,T.ESRA ve T.AYLİN gemilerinin, tekne yapısından bağımsız kargo tankları ile dünyada üretilmiş en büyük asfalt tankerleri olduğunu vurgulayarak, bundan RMK Marine olarak gurur duyduklarını belitti.

SÜREKLİ GELİŞEN TERSANE

Koç Topluluğu'na 1997 yılında katılarak RMK Marine adını alan firma, Tuzla'da; askeri gemiler başta olmak üzere ticari gemilerin, ve süperyatların; tasarımı, inşası, entegrasyonu, ve platformların idamesi konularında hizmet sunmaktadır. Türkiye'nin en büyük özel tersaneleri arasında yer alan, teknoloji ve kalite seviyesi yüksek projelerle büyümeyi öngören RMK Marine; sektörel tecrübesi ve ürün çeşitliliği ile uluslararası arenada rekabet gücüne sahip. RMK Marine, geliştirilen platform, elektrik dizayn ve elektronik sistemler bölümleri ile kendi bünyesinde tasarım ve çözüm sağlayan ilk özel sektör Türk tersanesi oldu.RMK Marine, Kalite Yönetim Sistemi kapsamında Türkiye'deki askeri tersaneler de dahil olmak üzere "AQAP 2110 NATO Tasarım, Geliştirme ve Üretim için Kalite Güvence Gereksinimleri" belgesine sahip iki tersaneden biridir. Bu belge ile dizayn yeteneği sertifikalandırılmış Türkiye'deki ilk özel sektör tersanesi olma özelliğini de taşıyor.

RMK Marine, Türk özel sektör tarihindeki en büyük muharip gemi projesini üstlenen ilk tersane. RMK Marine'nin inşa ettiği "Nazenin V", dünya süperyat sektörünün "Oscar'ları" olarak değerlendirilen Dünya Süperyat Ödülleri 2010'da "45 metre Üstü En İyi Yelkenli Yat" kategorisinde Jüri Özel Ödülü'nü aldı.RMK Marine'nin inşa ettiği, 45 metrelik "Karia" ve Oyster marka 30 metrelik "Sarafin" isimli süperyatlar Dünya Süperyat Ödülleri 2012'de "Jüri Özel Ödülü'nü ödülünü aldı.Caressa K, 2006 yılında Uluslararası Süperyat Topluluğu (ISS) tarafından 32-43 metre klasmanında verilen Uluslararası Tasarım Ödülünü alan en iyi beş yattan biri oldu. Tasarımı Naval Architects, Vripack Yachting International b.v. tarafından gerçekleştirilen bu lüks tarzdaki trawler yatı, uzun mesafe gezi amaçlı olup her türlü lüks konfora sahiptir.RMK Marine Ticari Gemi inşası alanında birçok başarılı projeye imza atmıştır. Bu projeler arasında Türk gemi inşa sektörünün ilk paslanmaz çelik kimyasal tankeri ve 2.000 m2 güverte alanı ile türünün en büyüklerinden olan Çok Amaçlı Açıkdeniz Konstrüksyon Gemisi bulunmakta.

Yorumlar (0)
11°
orta şiddetli yağmur
banner102