banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Pendik tersanesinde işçiler iş durdurdu

Pendik Askeri Tersanesi içinde faaliyetlerini sürdüren Detay Denizcilik isimli taşeron firmada, ücretleri ödenmeyen işçiler dün iş durdurdu.

GEMİ İNŞA 28.01.2009, 10:28
1995
Pendik tersanesinde işçiler iş durdurdu

Pendik tersanesinde işçiler iş durdurdu  

Pendik Askeri Tersanesi içinde faaliyetlerini sürdüren Detay Denizcilik isimli taşeron firmada, ücretleri ödenmeyen işçiler dün iş durdurdu. Üretmeme haklarını kullandıklarını ifade eden işçiler, alacakları verilene kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

Pendik Askeri Tersanesi içinde kiralanan kızak ve alanda faaliyetlerini sürdüren CHT ana firmasına bağlı taşeron firma Detay Denizcilik’te işçiler ücret alacakları için eyleme başladı. Aralarında Limter-İş üyelerinin de bulunduğu 55 işçi, Kasım ayından bu yana alacaklarının ödenmesindeki belirsizlik ve işyerinde yaşanan sorunlardan dolayı bu sabah iş başı yapmadı. İşçiler üretmeme haklarını kullandıklarını ifade ettiler.

Sabah saatlerinde tersane içine giren işçiler iş giysilerini giydi, yemekhanede toplandı. İşçiler taşeronlara önceden bildirdikleri kararları doğrultusunda birikmiş ücretleri ödeninceye kadar meşru tepkilerini göstermeye devam edeceklerini ifade ettiler. işçilerin eylemlerinin yarında devam edeceği belirtildi.
 

Yorumlar (0)
6
az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü