banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

"Kapitan Avdykov" Rus Firmaya Teslim Edildi

Sanmar Denizcilik, Sanmar Terminal Serisi römorkörlerin birincisi olan Kapitan Avdykov isimli römorkörü törenle Rus firmaya teslim etti.

GEMİ İNŞA 10.04.2009, 04:17
2572


Kapitan Avdykov römorkörü Rus firmaya teslim edildi

32 yıldır römorkör işletmeciliği, kılavuzluk hizmetleri ve römorkör inşaası alanlarında faaliyet gösteren Sanmar Denizcilik, Sanmar Terminal Serisi römorkörlerin birincisi olan Kapitan Avdykov isimli römorkörü törenle Rus firmaya teslim etti.

Sanmar Pazarlama Müdürü Pınar Gürün Uğural, Kapitan Avdykov'un Sanmar Terminal serisi römorkörlerin ilki olduğu işaret ederek, bu seri römorkör inşaatlarına devam ettiklerini söyledi. Kapitan Avdyukov ismini alan römorkörün, Rusya'da limanlara yanaşan büyük gemilere hizmet vereceğini belirten Uğural, "Sanmar Denizcilik tarafından üretilen 28 metre uzunluğundaki römorkör, Fi Fi 1 tipi, ASD Terminal olarak sınıflandırılıyor.

Tasarımı ise Robert Allan Ltd.'ye ait. Römorkör Rusya'daki soğuk hava şartlarında performans edebilecek şekilde donatıldı ve tasarlandı" dedi. Aynı firmaya önümüzdeki 6 ay içerisinde iki adet daha römorkör teslim edeceklerini belirten Uğural,bunlardan bir tanesinin yine aynı serinin ikinci römorkörü "Sanmar Termınal II", diğerinin ise "Ulupınar" römorkör serisinden "Ulupınar V" römorkörü olacağını ifade etti.
 
Gisaş rıhtımında tören

Tuzla'daki Gisaş rıhtımında yapılan törende römorkörün isim anneliğini Rus şirketi adına Natalya Kruglova yaptı. Rus Ortodoks Kilisesi pazarı tarafından kutsanan römorkör, Türk ve Rus milli marşlarının ardından bayrak değiştirilerek alıcı firmaya teslim edildi.

Sanmar Denizcilik Ltd. Yönetim Kurulu Üyesi Cem Seven, denizcilik alanında dünyanın önde gelen ülkelerine çeşitli güç kapasitesinde römorkör satışını gerçekleştirdiklerini söyledi. Seven, ileri düzeydeki tersanelere karşı önemli sayıda ihale kazanma başarısı gösterdiklerine dikkat çekti.

Seven, Kapitan Avdykov römorkörünün yapımına imza atan Pırlant Tersanesi'ne ve çalışanlarına da teşekkür etti.
 
Kapitan Avdykov'un teknik özellikleri

Uzunluk: 28 mt.
Genişlik: 12.60 mt.
Ana makine: 2 xCAT 3516B ,
Herbiri 1800 kW 1600 rpm .
Sınıfı:ABS
Tasarım:Robert Allan/Kanada
Üretim:Sanmar Denizcilik Ltd.

Yorumlar (0)
banner255
7
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü