banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Hyundai Kendini Kurtarmaya Çalışıyor

Dünyanın en büyük gemi inşa şirketi Hyundai Heavy Industries gemi inşada yaşanan ekonomik çöküş döneminde nakit varlıklarını karşılamak için iç tahvil ihracı yapacak.

GEMİ İNŞA 27.03.2009, 08:38
Hyundai Kendini Kurtarmaya Çalışıyor

Hyundai Kendini Kurtarmaya Çalışıyor

Dünyanın en büyük gemi inşa şirketi Hyundai Heavy Industries (Hyundai Ağır Sanayi) gemi inşada yaşanan ekonomik çöküş döneminde nakit varlıklarını karşılamak  için en az 1 trilyon Won yani 793 milyar dolar değerinde iç tahvil ihracı girişiminde bulunmak üzere. HHI’nin  nakit ve nakde eşdeğer varlık aktifleri  Eylül’de 4.14 trilyon Won’dan  2008 yılı Aralık ayı sonunda 2.3 trilyon Won’a düştü.

HHI’ya yakın bir kaynaktan alınan bilgiye göre, HHI 27 Martta potansiyel tahvil piyasası katılımcıları için yatırımcı ilişkileri toplantısı düzenleyecek..

Şirket 2008 Eylül ayından beri yeni inşa siparişi almıyor. Düşüşün 2009 yılı için 21.2 milyar dolarla %23 olduğu tahmin ediliyor.

Gerilemeye rağmen, HHI, hala geçen yıl inşaatı başlayan Gusan’daki modern tersane donanımı ve kapasitesini genişletmek için 1.2 trilyon Won harcamayı planlıyor.

Güney Korenin 3 büyük gemi inşa şirketinin ilki olan Samsung Heavy Industries, bu sene borçlarını çevirebilmek için geçen ay 700 milyar Won  tahvil ihraç etti.

Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering iç piyasalara 1 Nisanda,  500 milyar Won tahvil ihraç edeceğini söyledi.

Kaynak:Lloyd's List
Çeviri Haber: Eylül ÇETİNKAYA

 

Yorumlar (0)
18°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?