banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Hyundai, Geden'in İlk Gemisini İndirdi

Mehmet Emin Karamehmet'e ait Geden Lines'ın Hyundai'nin Vietnam'da bulunan tersanesi Hyundai Vinashin'e sipariş ettiği 8 adet gemiden ilki denize indirildi.

GEMİ İNŞA 08.11.2011, 08:43
Hyundai, Geden'in İlk Gemisini İndirdi

SeaNews Turkey'de (http://www.seanews.com.tr) yer alan habere göre, Mehmet Emin Karamehmet'e ait Geden Lines'ın Hyundai'nin Vietnam'da bulunan tersanesi Hyundai Vinashin'e sipariş ettiği 8 adet gemiden ilki denize indirildi.
Geden Lines'ın filosunda çok sayıda tanker ve dökme yük gemisi bulunuyor.


Tersanedeki tekne gövde numarası  S046 olan 182,5 metre uzunluğundaki handysize dökme yük gemisi 32,26 metre genişliğinde ve 18,3 metre kütük derinliğinde.

Yorumlar (6)
8 yıl önce
türkiyede tersaneler sinek avlıyor niye dışarıya gemi yaptırana yaptırım konulmuyor
Recai Saz 8 yıl önce
Tuzlada tersaneler sinek avlıyor deniliyor. Avlarlar hem de çok uzun zaman daha. Benim önerim, koltuklarında birşey üretemeyenler ama maaş almaya devam edenlerin eline birer olta verip, mesai saati içerisinde rıhtımda balık tutmalarını sağlamaktır.Yanlış mı?
yavuz derya 8 yıl önce
EVET SAYGI DEĞER ARMATÖRLER ÖZELİKLE BÜYÜK FİRMALAR(ARKAS.GEDEN,BEŞİKTAŞ,YA.SA VE DİĞERLERİ)

SİPARİŞLERİMİZİ İÇERİYE DEYİLDE UZAKDOĞUYA VEREREK DAHAMI UCUZA MAL EDİYORSUNUZ ,DAHAMI KALİTE ÜRETİM SÖZ KONUSU,FİNANSAL KOLAYLIKMI TANINIYOR,YOKSA İÇERDE BÖYLE BİR SİPARİŞE DEVLETMİ SORUN YARATIYOR,NEDİR BİLMİYORUZ.FİLOSUNDA BİRTANE DIŞARIYA GEMİ YAPTIRMAYAN VE 20'NİN ÜSTÜNDE GEMİSİNİDE KENDİ TERSANESİNDEN DENİZE İNDİREN VE DONATAN ÇOK BÜYÜK FİRMALARDA VAR ALLAHA ŞÜKÜR. SAHİP OLDUĞUMUZ KAYNAKLARIMIZI BAŞKA TERSANELERE YÖNLENDİREN TÜRK DENİZ ARMATÖRLERNİN BU KONUYA DAHA DUYARLI OLMALARI AYYILDIZLI TERSANELERİMİZİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAKTIR DESTEKLERİNİZİ ESİRGEMİYECEĞİNİZE GÜVENİMİZ SONSUSUDUR KONUYU GEÇİŞTİRMEYECEĞİNİZE İNANIYORUZ. SAYGILARIMIZLA. yavuz derya
nejat yılmaz 8 yıl önce
Türk tersanelerinde anca tekne yapılabiliyor ve boru tesisatı

ana makine dışarıdan,şaft dışarıdan,yardımcı ekipmanlar dışarıdan

yani bir nevi toplama gemi gibi oluyor adamlar da herşey entegre olmuş ayrıca yüksek tonajlı gemilerde adamlar uzmanlaşmışlar bizde usta diye gecinen teknik hiçbir egitim almamış sırf agızları iyi çalıştıgı için süper ustalar mevcut bilimsel çalışma yok okumuş adamları da dinleyen yok kimse kimsenin parasına sınırlama koyamaz kişi nasıl işine geliyorsa orada yaptırır gemisini eger bir şeyi iyi yapıyorsanız zaten rekabet ediyorsunuz demektir öyle baskıcı yöntemlerle iş yapmak demode oldu.
anonim anonim 7 yıl önce
paravan şirket için yaptırılır gemi,sonra ondan satın alınır.Niyet önemli ve ayrıca ykarda bahsedilen arkas, geden vsvs kaç tane gemileri Türk bayraklı merak ediyorum.
24°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?