banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Ereğli Tersanesi: "Haberler Gerçek Dışı"

Ereğli Gemi İnşa A.Ş. den yapılan açıklamada; "dünyada yaşanan finansal krize rağmen Turkiye'de faaliyetini kesintisiz sürdüren az sayıda tersaneden bir tanesiyiz" denildi.

GEMİ İNŞA 22.08.2009, 11:00
2062
Ereğli Tersanesi:

Ereğli Tersanesi: "Haberler Gerçek Dışı"

Ereğli Gemi İnşa A.Ş. den Denizhaber'e yapılan açıklamada, "Dünyada yaşanan finansal krize rağmen Turkiye'de faaliyetini kesintisiz sürdüren az sayıda tersaneden bir tanesiyiz" denildi.

Açıklamada "Bu tarz haber yapanların gerçek niyet ve amaçlarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" denildi.

Açıklama şöyle:

 "Bazı yayın organlarında kuruluşumuzun bilgisine başvurulmadan gerçek dışı  haber yapıldığı müşahede edilmektedir. Tersanemizde beş aydır işçi ücretlerinin ödenmediği haberi doğru olmadığı gibi dünyada yaşanan finansal krize ragmen Türkiye’de faaliyetini kesintisiz sürdüren az sayıda tersaneden bir tanesi olmamız muvacehesince bu tarz haber yapanların gerçek niyet ve amaçlarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Tersanemiz yönetim prensipleri doğrultusunda operasyonel maliyetlerini ve verimli çalışma ortamını sağlamak için hiçbir çalışanı ve/veya alt çalışanını mağdur etmeden gerekli çalışmaları yapmış ve yapmaya da devam etmektedir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz ederiz."

Yorumlar (3)
ismail KAYA 13 yıl önce
KRİZ SON DERECE CİDDİ VE BUNUN EN ÇOK DA GEMİ İNŞAA SEKTÖRÜNÜ ETKİLEDİĞİNİ BİLİYORUZ.ETKİLENMEMESİ MÜMKÜN DEĞİL.ANCAK HER ŞEYE RAGMEN PİYASANIN MORAL E İHTİYACI VAR.BU TÜR AÇIKLAMALARI YAPICI BULUYORUM.
muammer karabasan 13 yıl önce
Maaşını alamayan işçilerin sesini yükseltmesi nedeniyle kendilerini işsizler ordusunun bir ferdi durumuna düşüren sadece piyasa koşullarımı....yoksa ....?Öyle yada böyle mevcut gemi siparişleri için emek ihtiyacı varken emek karı için Ramazan ayı başında insanları işinden etmek hangi mantığa sığabilir.Sosyal boyutu düşünmeden ''KAR KAR KAR...''nidalarıyla insanları görmezden gelmek ne ile açıklanabilir.Taşeronlaşmanın örgütsüz çalışmanın tek taraflı bi avantaj sağladığı unutulmamalı.....
Ereğli Gemi Mağduru 13 yıl önce
BU ŞİRKET YÖNETİMİ YUKARIDA BİZ KRİZDEN ETKİLENMEDİK BİZİ TEYET GEÇTİ YADA BU TÜR HABERLER ASILSIZ DİYORLARDA NEDEN BUGUN EREĞLİ GEMİ TAŞOREN FİRMA ÇALIŞANLARI GREV YAPTI BİRDE BUNU SORUN ONLARA...ASIL YALAN SIZ YANDAŞ MEDYASINIZ. BİLİMİYORUM BU YALAKALIKTAN ELINIZE NE GEÇİYOR...SIZI ALLAH BİLDİĞİNİZ GİBİ YAPSIN
17
parçalı bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Günün Karikatürü Tümü