banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Eğitim Gemisi Denize İniyor...

Yalova Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü'ne hibe edilen eğitim gemisinin onarımı tamamlandı. Gemi 5 Aralık 2012 Çarşamba günü düzenlenecek törenle denize indirilecek.

GEMİ İNŞA 04.12.2012, 11:42
2359
Eğitim Gemisi Denize İniyor...

Eğitim Gemisi Denize İniyor

Yalova Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü'ne hibe edilen eğitim gemisinin onarımı tamamlandı. Gemi 5 Aralık 2012 Çarşamba günü düzenlenecek törenle denize indirilecek.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Gemlik Gümrük Müdürlüğü tarafından Yalova Üniversitesi'ne hibe edilen gemi Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü'ne tahsis edildi. Öğrenciler ve tersanecilerin desteği ile 6 ayda onarılan gemi denize indirilmeye hazırlanıyor. Gemi Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü öğrencilerinin kaptanlık ve seyir eğitimlerinde kullanılacak.

Yorumlar (3)
Samet Guzel 9 yıl önce
Gelibolu ADML ye bundan yaklasik 6-7 sene evvel hibe edilen ve hala bakimi devam eden! daha dogrusu takibi yapilmayan tekne geldi aklimiza.

Okulun bolum baskani Eray Ozdemir ve mudurlerini Yalova daki bu guzel operasyonu ornek almalarini tavsiye ediyorum
Mğh. Kaptan Refik Akdoğan 9 yıl önce
Bu eğitim teknesi nedeniyle ülkemizde mevcut sivil denizcilik okullarının deniz eğitim araç ve gereçerinin yayınlanmasını istiyorum. Yani bugünki sivil denizcilik okullarının öğrencilerinin denize uyumunu sağlamak için, daha açık bir anlatımla gerçek denizci yetiştirmek kullanılması şart olan eğitim gemilerinin, teknelerinin
durumu nedir? Hangi okullarda ne gibi deniz eğitim gemi/ tekneler mevcuttur? Bakanlıkta olduğu söylenen ve bir türlü sesi sedası çıkmayan \\\"Deniz Eğitimini İzleme Kurulu\\\" bu konuda acaba bir açıklama yapar mı? Ya da bilen varsa bu konuda bir AÇIKLAMA YAPAR MI DİYE MERAK EDİYOR VE BEKLİYORUM. 1944 yılında girdiğim Yüksek Deniz Ticaret Okulu\\\'n da dör adet eğitim gemisi, dört adet kürekli yelkenli tekneler ve dört adet futa denilen yarış tekneleri vardı. 1947/1948 eğitim yılında Eğitim gemisi Hamit Naci ile tüm Türkiye sahillerin ve bir de Süveyş kanalını geçerek seferler yapmıştık. Anlayana saz...Allah selamet versin. www.refikakdogan.com
Yakamoz 8 yıl önce
Buna gemi denmez, olsa olsa eğitim teknesi denir. İsimlendirmelere dikkat edelim.
20
açık
Günün Karikatürü Tümü