banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Desan'dan Çalışanlarına Özel Güvenlik Ayakkabısı

Desan Shipyard'ın, çalışanları için elektrik çarpması başta olmak üzere çeşitli iş kazalarına karşı koruyan bin adet özel güvenlik ayakkabısı ürettirdiği bildirildi.

GEMİ İNŞA 11.11.2008, 08:48
Desan'dan Çalışanlarına Özel Güvenlik Ayakkabısı

Tersane çalışanlarına özel güvenlik ayakkabısı 

Desan Shipyard'ın, çalışanları için elektrik çarpması başta olmak üzere çeşitli iş kazalarına karşı koruyan bin adet özel güvenlik ayakkabısı ürettirdiği bildirildi.Desan Shipyard'dan yapılan yazılı açıklamada, Kaptanoğlu Denizcilik tarafından 2006'da devralındıktan sonra 30 milyon dolarlık yatırım planlanarak modern teknoloji ile donatılmaya başlanan Desan Tersanesi'nde, sadece işçi sağlığı ve iş güvenliği için iki yılda 2 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada, Tuzla bölgesindeki tersanelerde can kaybına yol açan iş kazalarına karşı mücadele başlatan Desan Shipyard'ın, kadrolu olsun olmasın tüm çalışanları için bin adet özel güvenlik ayakkabısı ürettirdiği ve sektörde genellikle mühendislerin kullandığı izole güvenlik ayakkabıların tüm çalışanlara dağıtıldığı belirtildi.

"Desan Tersanesi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Dönüşüm Projesi" kapsamında çalışanlara dağıtılan güvenlik ayakkabılarının, antistatik taban özelliğisayesinde özellikle elektrik çarpması riskine karşı koruma sağladığı kaydedildi.Açıklamada, Türkiye Elektrik İşletmeleri A.Ş. İletim Şebekeleri İşletme Bakım Daire Başkanlığı Test Müdürlüğünden de onaylı olan güvenlik ayakkabılarının, kaymayı önleyen, yüksek sıcaklığa dayanaklı alt taban, darbelerden koruyan ergonomik gizli çelik burun ve topuk korumaları, su ve kimyevi madde geçirmeyen özellikleri ile iş güvenliğine önemli katkı sağladığı belirtildi.

Açıklamada, güvenlik ayakkabıları için yaklaşık 50 bin dolar tutarında bir yatırım yapıldığı da bildirildi.(aa)

Yorumlar (1)
adem kaptan 11 yıl önce
Çalışana güvenlik ayakkabısı vermenin haber değeri var mı? Tersaneler veya armatörler işe aldığı elemanına düzenli aralıklarla güvenlik ekipmanları vermek zorunda değil mi? Belki daha özel bir ayakkabıdır ama bu şekilde haber olmamamlı. Dubai'de tersaneye gittiğinizde, göreviniz ne olursa olsun, baretiniz, güvenlik ayakkabınız, gözlüğünüz yoksa tersanenin kapısından sokmuyorlar. Ayakkabı verilmesinin haber niteliği taşıdığı bir ülkede, maalesef kazalar önlenemez.
27°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?