Çelik Trans Tersanesinde Kaza: 1 Ölü

Tuzla Tersanesi'nden yine bir kara haber geldi. Çelik Trans Tersanesi'ndeki geminin başaltında kaynak esnasında çıkan parlamada 1 işçinin öldüğü belirtiliyor.

Çelik Trans Tersanesinde Kaza: 1 Ölü

Tuzla'da Patlama: 1 Ölü

Çelik Trans Tersanesi'nde meydana gelen patlamada 1 kişinin öldüğü belirtiliyor.

Dok Gemi İş Sendikası'ndan alınamn bilgilere göre , geminin başaltında kaynak yapılması esnasında parlama neticesinde iş kazası meydana geldi. Kaza sonrası çıkan yangın söndürülmeye çalışılıyor.

Çeliktrans Tersane Genel Müdürlüğü kaynaklı açıklamalarda , NOUSSA adlı gemideki patlamanın geminin başaltında kaynak yapılırken meydana geldiği bildiriliyor. Patlama meydana gelen geminin yeni inşa edilmiş olmakla beraber sefer yaptığı ve suya inmiş olduğu DenizHaber'e gelen bilgiler arasında. Geminin suya indirildiği ancak eksiklikler tamamlanması için tekrar tersane rıhtımına alındığı öğrenidi.

Başaltında kaynak yapılması esnasında parlama meydana geldiği, etrafın dumana boğulduğu, taşeron işçilerin kaçıştıkları ancak Bayram Kütük'ün kaçmaya muvaffak olamayıp hayatını kaybettiği gelen bilgiler arasında.

Kaynak yapımı sırasında patlamanın çevredeki yağ birikintilerinin alev almasıyla ortaya çıktığı öne sürülüyor.

Patlamada ölen kişinin tersane çalışanı Bayram Kütük olduğu belirtiliyor. Patlamanın meydana geldiği başaltındak kapalı bölümde 3 kişi vardı. 2 kişi yaralı olarak kazadan kurtuldu. Yangın kontrol altına alındı.

Dok Gemi İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsmail Erbaş, DenizHaber'e yaptığı açıklamada kazayı doğruladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gemici
gemici - 10 yıl Önce

başaltı geminin baştarfında,kazan dairesi ise kıç tarafta çelişki büyük

Metehan CANDEMİR
Metehan CANDEMİR - 10 yıl Önce

Habercilik asil bir meslektir ama doğru habercilik.Paparazzi haberleri ayrıdır bu haberler ayrı. Paparazzi'yi yüzeysel olarak araştırmadan verebilirsin nasılsa haberler birbirini tamamlar.Ancak bu haberler öyle değil. Önce araştıracaksın,bilgileri toparlayacaksın, sağa sola telefon edip doğruyu bulup ondan sonra hizmetini sunacaksın vatandaşa. Dün meydana gelen bu üzücü kazadan sonra bir baktımki herkes bir şey söylüyor. Ve hepsininki birbirinin kopyası.. Bu mu habercilik siz karar verin.Deniz Haber'i yürekten tebrik ederim. Olayı araştırıp bizlere doğru haberi sunduğu için.Ve dikkatimi çekti bu haberde kazan dairesi yazmıyor başaltı yazıyor yani Deniz Haberin bizlere bilgide bir çelişki yok, hakikatin kendisi var.Saygılarımla.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176