Bir Olumlu Haber de Hat-San Tersanesinden

Altınova Tersaneler Bölgesinde bulunan Hat-San tersanesi, ATY Gemi İşletmeciliği San. Ve Tic.A.Ş ile 1250 DWT çift cidarlı tanker inşası için sözleşme imzaladı.

Bir Olumlu Haber de Hat-San Tersanesinden

Bir Olumlu Haber de Hat-San Tersanesinden

Altınova Tersaneler Bölgesinde bulunan Hat-San tersanesi, 1250 DWT çift cidarlı tanker inşası için sözleşme imzaladı.

Tersane Müdürü İsmail Cengiz Ünlü, DenizHaber.Com'a yaptığı açıklamada tersanenin inşasına başlayacak düzeyde yatırımlarını tamamlayarak Kasım 2008'de yapmayı planladığı 2 adet dökme yük gemisi inşası projesini ise küresel kriz nedeniyle askıya aldıklarını söyledi. Mart Ayı başına kadar diğer tersaneler için blok imal edilerek mevcut işgücünün değerlendirildiğini belirten Ünlü, şöyle devam etti:

"Tersanemiz  ATY Gemi İşletmeciliği San. Ve Tic.A.Ş. firması ile 1250 DWT  çift cidarlı petrol tankeri inşaası konusunda anlaşma yapmış olup, Projenin dizayn çalışmaları devam etmektedir. Nisan ayının ilk haftası Sac kesimi yapılarak fiili olarak gemi inşaasına başlanacak olup,Aralık 2009’da teslim edilmesi planlanmaktadır. Proje ile Tersanemizin mevcut kapasitesinin 20%lik kısmı yıl sonuna kadar  doldurulmuş olup, 80%’lik kısmı için görüşmelerimiz/arayışımız devam etmektedir."

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Uzuneser
Murat Uzuneser - 10 yıl Önce

Hat-San tersanesine hayırlı olsun. Darısı diğer tersanelerimizin başına.

Erhan Aydın
Erhan Aydın - 10 yıl Önce

Danıştay 6. Dairesi, 5 Haziran 2008 Tarihli Yalova Altınova'daki Tersane Alanı İçin Dolgu Yapımını Onaylayan İmar Planının Yürütmesini Durdurdu.Boyle bir durumda nasıl tersane yapılabiliyor...Üstüne üstlük nasıl ruhsat alınıyor ve faaliyete geçilebiliyor.

- 10 yıl Önce

MEMLEKETİME BAK BE NE PLAN VAR. NE PROGRAM. ANKARADA OTUR BAZAN RUHSAT VER ARADA BİR VERDİĞİN RUHSATI İPTAL ET O KAFA DEĞİLMİ 15 SENE ÖNCE 40 MİLYAR DOLARA SATILAN P.T.T. NİN SATIŞINI İPTAL ETTİREN SONRA KAÇA SATILDI VİCDANLARI RAHAT MI MERAK EDİYORUM.İŞİN KOLAYI BENCE BÜTÜN TERSANELER KAPATILSIN HATTA FORD FABRİKASIDA HATTA SABANCININ BÜTÜN FABRİKALARIDA NE GEREK VAR İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ TERLEYİP ÜŞÜTMESİNLER ORALAR YÜRÜYÜŞ YERLERİ OLSUN ARADA BİR BALIK TUTARIZ.

murat  sürgit
murat sürgit - 10 yıl Önce

HAT-SAN tersanesinde çalışan biri olarak bu işin alınmasına çok sevindim .nice güzel işlere , nice büyük işlere inşallah .hayırlı olsun...

YAHYA KARADEMİR
YAHYA KARADEMİR - 10 yıl Önce

HAT- SAN IN BAŞARILARINI DİLERİM.

fatih şimşek
fatih şimşek - 10 yıl Önce

HAT-SAN tersanesi çalışanlarını tebrik ediyorum.ALLAH başarılarını arttırsın.

saygılarımla

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176