banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Antalya Serbest Bölgedeydi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün ile Serbest Bölgede incelemelerde bulundu

GEMİ İNŞA 07.12.2018, 08:22 07.12.2018, 08:34 Nermin İstikbal
ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Antalya Serbest Bölgedeydi

 Antalya Valisi Münir Karaloğlu, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün'ü ağırladı. Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek’in eşlik ettiği heyet, firma yetkililerinden bilgi aldı.Ziyaret sırasında Serbest Bölgede faaliyette buluna Ares Tersanesine de ziyarette buluna heyete Ares Tersanecilik Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu bilgi verdi.

Antalya Serbest Bölge'de faaliyet gösteren Ares Tersanecilik, Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın ardından Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı'na Sahil Güvenlik botu üretecek.

Ares Tersanecilik Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu, ileri teknolojiyle donatılmış 105 Sahil Güvenlik botunun ihalesi kazandıklarını belirterek kısa süre içerisinde botları teslim edeceklerini açıkladı.

Kalafatoğlu, "Türk karasularının hemen her yerinde olacak bu botlar. Böylece düzensiz göçün önüne de büyük ölçüde geçilmiş olacak" dedi.

Dünyada en fazla ülkeye askeri gemi ihracatı yapan firma olduklarını açıklayan Kalafatoğlu, "Antalya'da açıklanan ihracat rekortmeninin yüzde 35 üzerinde ihracatımız var. Batı Akdeniz'in en büyük ihracatçısıyız. Yakında kapasitemizi yüzde 60 artıracağız" diye konuştu.

Vali Münir Karaloğlu ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’e Antalya’nın sualtı zenginliğini anlatan “Sualtı Cenneti Antalya” kitabını hediye etti

Yorumlar (0)
5
parçalı bulutlu
banner102