Fransız adli satış ajansı Agrasc (Agence de gestion et de recouvrement des avoirs saisis et contasqués), BOAT Design & Innovation 2022 ödülünü kazanan süper yat Stefania'nın açık artırma emrini verdi. 

Gemi neredeyse yepyeni, ana motorlarında yalnızca 200 saat çalıştığı yazıyor ve gövdesinde neredeyse hiç çizik yok. 

Monaco-Matin'e göre Stefania , adı açıklanmayan bir Belaruslu milyarderi hedef alan kara para aklama soruşturması sırasında el konuldu.

Tır Karadeniz Sahil Yolu’nda geri geri gitti, sürücüler o anları kayda aldı Tır Karadeniz Sahil Yolu’nda geri geri gitti, sürücüler o anları kayda aldı

Davanın ayrıntıları açıklanmadı ancak geminin Nice ile Monako arasındaki lüks yat limanı Beaulieu-Sur-Mer'de bulunduğu bildirildi. 

25 Ocak'ta Stefania , Beaulieu sahilinin yaklaşık 12 deniz mili aşağısındaki Uluslararası Yat Kulübü Antibes'in helikopter pistinde gerçekleştirilecek canlı bir müzayedeyle açık artırmaya çıkarılacak. 

Müzayedecinin kataloğunda "So That Crime Does Not Pay" başlığıyla yer alan satışın, 8-10 milyon dolar civarında net bir gelir elde etmesi bekleniyor. (Komisyoncunun geçen yıl gemi için istediği fiyat 20 milyon dolar civarındaydı.)

Editör: Nermin İstikbal