banner191

banner148

banner179

banner176

EŞYODER, Gençlik Haftasını ’’Şiir ve Türkü’’ şöleni ile kutladı

Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER)’ne üye sanatçılar ve şairler, Gençlik Haftasını ’’Şiir ve Türkü’’ şöleni ile kutladılar.Deliklitaş mahallesinde bulunan Odunpazarı Kent Konseyi binasında düzenlenen, çok...

ESKİŞEHİR 22.05.2017, 11:42
EŞYODER, Gençlik Haftasını ’’Şiir ve Türkü’’ şöleni ile kutladı

Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER)’ne üye sanatçılar ve şairler, Gençlik Haftasını ’’Şiir ve Türkü’’ şöleni ile kutladılar.

Deliklitaş mahallesinde bulunan Odunpazarı Kent Konseyi binasında düzenlenen, çok sayıda sanatçı, şair ve sanatseverlerin katıldığı şölen heyecanla ilgi ile izlendi. EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, "Şölenimize; ozanlardan Arif Çayır, Tahsin Genç, Hasan Bakırcı sazları ile kendi besteledikleri ’Gençlik’ türkülerini söylediler. 34 şairimiz, ’Gençlik’ ile ilgili kendi yazdıkları şiirleri sıra ile okudular. Sanatçılarımızdan Fikret Akın ’Gençlik’ ile ilgili sazlar eşliğinde türküler söylediler. 19-25 Mayıs arasında kutlanan ’Gençlik Haftası’ kapsamında; her alanda başarılı olacağına yürekten inandığımız gençlerimize ’Şiir ve Türkü’ şöleni düzenleyerek armağan ettik. ’Gençlik Haftası’ ile ilgili ’Şiir ve Türkü’ şöleni etkinliklerimizi; inşallah önümüzdeki yıllarda, Eskişehir genelinde yapmayı hedefliyoruz’’ diye ifade etti.
Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?