Çiftçilerin Beklediği Yağmur Geliyor

Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nde görevli Meteoroloji Uzmanı Belgin Tarınç, Eskişehir’in de bulunduğu bölge genelinde salı gününden itibaren 4 gün boyunca yağış beklendiğini söyledi.Bölge geneli hava durumuna ilişkin...

Çiftçilerin Beklediği Yağmur Geliyor
Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nde görevli Meteoroloji Uzmanı Belgin Tarınç, Eskişehir’in de bulunduğu bölge genelinde salı gününden itibaren 4 gün boyunca yağış beklendiğini söyledi.
Bölge geneli hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Tarınç, yapılan son meteorolojik verilere göre; Karadeniz üzerinden soğuk hava çöküşü ile birlikte Orta Akdeniz’in nemli yağışlı havasının özellikle salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü etkili olacağını anlattı. Yağışlarla birlikte kuvvetli rüzgar ve dolu hadisesi beklediklerini de aktaran Tarınç, “Salı ve çarşamba günü yine özellikle Kütahya başta olmak üzere bölge genelinde batılı ve güney batılı kuvvetli rüzgar beklentimiz var, sıcaklıklar kademeli olarak düşecek. Salı günü 20 derece bekliyoruz, yağışlar gök gürültülü ve sağanak şeklinde olacak. Bu yağışların altında yer yer yıldırım ve dolu hadisesi meydana gelebilir” dedi.
ZİRAİ DON TEHLİKESİ BEKLENMİYOR
Sıcaklıkların mevsim normallerini altına düşeceğini, ancak zirai don tehlikesinin beklenmediğini ifade eden Tarınç “Çarşamba gününden itibaren yağışlar sağanak şeklinde devam edecek. Sıcaklıklar 4-8 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek. Gece sıcaklıkları bulutlu geçeceği için herhangi bir zirai don riski yok. Eskişehir merkezde gündüz sıcaklıklar en fazla 22-23 derece iken, 12-13 derecelere kadar inecek” şeklinde konuştu.
Çiftçilerin beklediği yağışların 4 gün içerisinde gerçekleşeceğini sözlerine ekleyen Tarınç ayrıca, önümüzdeki günlerde beklenen dolu yağışı ve şiddetli rüzgarlara karşı da çiftçileri uyardı.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176