banner191

banner148

banner179

banner176

Başkan Kurt’un Çanakkale Zaferi mesajı;

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Çanakkale Deniz Zaferinin 102’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Kurt, mesajında, yurt sevgisinin ve dayanışmanın üst düzeye çıktığı Çanakkale Deniz Zaferiyle, özgürlük...

ESKİŞEHİR 17.03.2017, 16:13
Başkan Kurt’un Çanakkale Zaferi mesajı;

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Çanakkale Deniz Zaferinin 102’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kurt, mesajında, yurt sevgisinin ve dayanışmanın üst düzeye çıktığı Çanakkale Deniz Zaferiyle, özgürlük ve bağımsızlığın, bölünmez bütünlüğün korunması için kararlılıkla savaş verileceği ve birlik içinde yurdun her karış toprağının savunulacağının bir kez daha kanıtlandığına dikkat çekti. Kurt, "Çanakkale’de vatanını, özgürlük ve bağımsızlığını savunan vatanımız, tüm olumsuzluklar ve olanaksızlıklar içerisinde büyük bir direniş göstermiş, donanım ve olanak bakımından kendisinden kat kat güçlü olan ülkelere karşı önemli bir zafer kazanmıştır. Bu büyük zaferin temelinde Türk milletinin birlik ve beraberliği, özgürlük ve bağımsızlığa olan inancı yatmaktadır. Çanakkale’de şehitlerimiz ve onların yanında yatan, yaşamlarının baharında toprağa gömülen yüz binlerce insan, savaşların kötü sonuçlarını, barış ve dostluğun dünya için ne kadar gerekli olduğunu tüm insanlığa haykırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Barış vurgusu yaptığı mesajının devamında Başkan Kurt, “İnsanlık artık geçmişten gerekli dersleri çıkararak, her türlü nedenden kaynaklanan çatışmaları sonlandırmalı, tüm dünya insanlarının huzur ve sevgi içerisinde bir arada yaşayacakları barış dolu bir dünyanın temelleri atılmalıdır” diyerek barış dolu bir dünya diledi.

Başkan Kurt sözlerinin sonunda, “Bu büyük zaferin yıl dönümünde, büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten kahraman şehit ve gazilerimizi, saygı ve şükranla anıyorum" sözlerini kaydetti.
Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?