banner191

banner148

banner179

banner176

Aşkale’de Çanakkale zaferi unutulmadı

Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı ordusunun 102 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı ’Çanakkale Geçilmez Destanı’nın yıl dönümü, Aşkale’de düzenlenen törenle kutlandı.İlçe Hükümet Meydanı...

ERZURUM 18.03.2017, 17:31
Aşkale’de Çanakkale zaferi unutulmadı

Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı ordusunun 102 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı ’Çanakkale Geçilmez Destanı’nın yıl dönümü, Aşkale’de düzenlenen törenle kutlandı.

İlçe Hükümet Meydanı Atatürk Anıtındaki Programa İlçe kaymakamı, Belediye Başkanı Cumhuriyet Başsavcısı, Milli Eğitim İlçe Müdürünün yanı sıra daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

Aşkale’de ki kutlamalar sabah 9 da Atatürk anıtına İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanının çelenkleri sunumu ile başladı. Ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile günün anlamına uygun konuşmanın yapılması sonrası tören sona erdi.

Programın devamında protokol mensupları İlçe Şehitliğini ziyaret etti. Şehitlikteki programda saygı duruşu ve saygı atışı yapıldı. İlçe müftüsünün okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası dualar edildi.

Aşkale Nene Hatun Kız Teknik Meslek Lisesinin hazırladığı Çanakkale adlı Tiyatro oyunu beğeni topladı.
Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?