banner191

banner148

banner179

banner176

Aşkale Dernekleri Federasyonu, Başkan Vekili Tavlaşoğlu’nu Ziyaret Etti

Aşkale Dernekleri Federasyonu Başkanı Murat Demir ve Yönetim Kurulu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu’nu ziyaret etti.Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ve Aşkale’nin ağırlıklı olarak konuşulduğu...

ERZURUM 02.03.2016, 18:43
Aşkale Dernekleri Federasyonu, Başkan Vekili Tavlaşoğlu’nu Ziyaret Etti
Aşkale Dernekleri Federasyonu Başkanı Murat Demir ve Yönetim Kurulu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu’nu ziyaret etti.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ve Aşkale’nin ağırlıklı olarak konuşulduğu ziyaret samimi bir atmosferde geçti. Başkan Demir, Aşkale’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinliklerine katılmak için yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Erzurum’da bulunduklarını ifade ederek, Aşkale Dernekleri Federasyonu’nun çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tavlaşoğlu da, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve çalışmalarıyla ilgili konuklarına bilgi verdi. Tavlaşoğlu, Aşkale Dernekleri Federasyonu Yöneticilerine, Büyükşehir’in Aşkale ilçe merkezi ve mahallelerine yaptığı hizmetlerle ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Tavlaşoğlu, son çıkan yasa gereği Erzurum Büyükşehir Belediyesi sınırlarının artık il sınırları olduğunu, il merkeziyle beraber ilçe merkezlerine, mahalle statüsü kazanan köylere hatta en ücra mezralara bile Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet verdiklerini kaydetti. Aşkale ve diğer ilçe merkezlerinde asfalt, kaldırım, içme suyu, kanalizasyon, imar ve konut çalışmaları başta olmak üzere çok sayıda hizmet yaptıklarını belirten Tavlaşoğlu, “Kırsaldaki mahallelerimizin altyapı hizmetleri başta olmak üzere, su, kanalizasyon ve gurup yollarına ağırlık verdik. Bir yandan da mahallelerimizin okullarına, camilerine ve köy konaklarına destek oluyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
banner225
yer yer hafif yoğunluklu yağış
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?