banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Akgüloğlu; Durmak yok, susmak da yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurucusu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yeniden genel başkanlığına getirildiği 3. Olağanüstü Kongresi’ne katılan Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu,...

ERZURUM 22.05.2017, 14:34
Akgüloğlu; Durmak yok, susmak da yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurucusu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yeniden genel başkanlığına getirildiği 3. Olağanüstü Kongresi’ne katılan Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, yeni yönetim ile ilgili son gelişmeleri yorumladı. Bazı kesimlerce eleştirilerin odak noktası haline gelen yeni MKYK listesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dahiliyle gerçekleştiğini hatırlatan Erzurum SMMMO Başkanı Akgüloğlu, açıklamasına Bakara suresinin 216. Ayetiyle devam etti. “Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” Ayetiyle gelişmelere açıklık getiren Akgüloğlu, yakın dönemde Türkiye’nin büyük değişimlere sahne olacağına dikkat çekti.

ÜLKENİN GELECEĞİNİ BU KADRO İNŞA EDECEK

AK Parti’de ne değişti? Değişim sloganıyla start alan yeni AK Parti’de tabanın beklediği değişiklik oldu mu? MKYK’da 50 üyenin 19’u değişirken 31’iyle yola devam denilmesi, kamuoyunun beklentisini karşılayacak mıdır? Büyük bir değişiklik bekleyen tabanı bu kadro tatmin edecek midir? Sorularının yersiz olduğunu hatırlatan Akgüloğlu, “Yeni MKYK listesinin hazırlanmasından kimler etkili olmuş olursa olsun, nihayet bu liste Tayyip Beyin listesidir. Bu listeyi Tayyip Bey onayladığına göre, bu kadro; şunun bunun değil Tayyip Beyin kadrosudur! Bu kadro, Tayyip Bey en güvendiği, geleceği birlikte inşa edeceği kadrodur! Hayırlı olsun! Hayrın nerede olduğunu bilemeyiz. Allahu âlem, hakkımızda ki hayrın böyle olduğuna inanmak durumundayız! Bu oluşumun hayırlı olduğuna inandığımız gibi, bu oluşumun ileride sebep olacağı oluşumların da hayırlı olacağına inanmak zorundayız” dedi.

31’LER FETÖCÜ DEĞİLMİŞ!

Olağanüstü kongredeki değişikliklere ve kalanlara atıfta bulunan Erzurum SMMMO başkanı Akgüloğlu, “Ancak görülen o ki; Demek ki kamuoyunda iddia edildiği gibi ‘birlikte yola devam’ denilen 31’ler arasında Fetö’yle irtibatlı ve iltisaklı kimse yokmuş! Demek ki 7 Haziran ve 16 Nisan seçimlerinde bu 31’lerin bir dahli yok muş! Demek ki bu 31’lerin tamamı hasbî imiş, arasında hesabî olanlar yok muş! Kim ne derse desin, kimler ne iddiada bulunursa bulunsun. Hiç kimsenin Tayyip Bey kadar bu isimleri tanıması mümkün değildir! AK Parti, artık milletin partisidir! Ak Parti’nin başarısı ve başarısızlığı sadece parti yönetiminde bulunanların derdi değil, ülke ve millet menfaatini düşünen her gönül erinin de derdidir! Milletin bir ferdi olarak, dün olduğu gibi yarın da ülkemin ve milletimin menfaatine ve aleyhine her söz ve eylemde bizlerin de söyleyecekleri olacaktır” diye konuştu.
Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?