Hema Metal Döküm Fabrikası açılışı 15 Nisan 2012 ‘de Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ve T.C. Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ tarafından yapıldı.

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hattat, " 120 bin ton/yıl kapasiteli döküm fabrikasını hizmete sunmaktan gururluyuz," dedi.

Mamüllerinin  %70 ini ihraç eden Hema Endüstri A.Ş.'nin Avrupa ve Amerika'nın haricinde Çin ve Hindistan pazarları ile rekabet edebilmek için gerek kalite gerekse fiyat yönünden böyle bir fabrikaya ihtiyacı vardı. Hema Metal Döküm fabrikası kurulduktan sonra ürettiği mamülleri Hindistan ve Çin'e satmaya başlanılmıştır.
 
Tarım, Otomotiv, Ağır İş Makineleri Endüstrisi ve Savunma Sanayi sektörüne hizmet etmeye başlayan Hema Metal, pik ve sfero döküm parçalarını işlenmiş olarak üretmektedir.

Bünyesinde 525 personel bulunduran ve başlıca müşterileri arasında Hema Endüstri (Türkiye), Perkins (İngiltere), Caterpillar (Amerika), John Deer (Amerika-Meksika), Cnh (İtalya, Hindistan, Türkiye) Knorr-Bremse (Almanya-Fransa), Ford (Türkiye), Mercedes (Türkiye-Almanya), bulunan fabrika Hattat Holding grup şirketlerindendir.  Hema Metal Döküm Fabrikası, ülkemiz döküm kapasitesinin %10'unu seviyesinde üretim yapabilecek niteliktedir.

Hattat Holding, Çerkezköy Organize Sanayi bölgesi Hema Caddesinde  bulunan 800 bin metre kare üzerine kurulu, 6 fabrikadan oluşan 4200 çalışanıyla gelişmiş arge merkezi, sanayi ve endüstri kompleksine sahiptir. Hema Metal,30 bin metre kare kapalı alan üzerine kuruludur.  Iso 16949 kalite belgesi, Iso 18001 işci sağlığı iş güvenliği belgesi ve  Iso 14001 çevre kalite belgelerini almaya hak kazanmıştır.

T.C. Milli Savunma Bakanı Yılmaz 'ın hazır bulunduğu açılış töreninde Başbakan Erdoğan, Canlı bağlantı ile açılışı gerçekleştirdi. Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hattat, Milli tank projesi power pack sistemlerine talip olduğunu söylediği anda, Başbakan "Tank değil Sn. Hattat, Uçak üretimi istiyorum" diyerek seslendi.