Yaşlı kosterlerin yenilenmesi projesi başlatılıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türk gemi sanayiinin geliştirilmesi için yaşlı kosterlerin yenilenmesini hedefleyen bir çalışmanın startını verdiklerini söyledi.Yalova’nın Altınova ilçesinde bulunan tersaneler bölgesine...

Yaşlı kosterlerin yenilenmesi projesi başlatılıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türk gemi sanayiinin geliştirilmesi için yaşlı kosterlerin yenilenmesini hedefleyen bir çalışmanın startını verdiklerini söyledi.

Yalova’nın Altınova ilçesinde bulunan tersaneler bölgesine gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Sefine Tersanesi’nde yapılan toplantıya katıldı. Tersaneye gelişinde Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve protokol mensupları tarafından karşılanan Özlü’ye çocuklar çiçek ve Hersek gölünde konaklayan flamingoların fotoğrafının yer aldığı bir tablo hediye etti. Ardından toplantı salonuna geçen Bakan Özlü, yaklaşık 2 saat süren bir toplantı yaptı. Bakan Özlü, yaşlı kosterlerin yenilenmesi için bir çalışma başlatıldığını söyleyerek, "Yalova bilindiği üzere tersaneler bölgesine sahip bir ilimiz. Burada Türk gemi sanayiinin geliştirilmesi için bir çalışma başlatıyoruz. Envanterde bulunan yaşlı kosterlerin yenilenmesine yönelik bir çalışma. Bunun ilk toplantısını da burada yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde bunun finans ve iş modelini de ortaya çıkartacağız. Envanterde bulunan yaşlı kosterlerin yenilenmesi çalışmasını başlatıyoruz. Genel itibarı ile toplantıdan çok iyi intibalar elde ettik. Türk gemi sanayii, yan sanayi ve tersaneleri ile ciddi mesafeler kat etti. İnşallah bundan sonra da bir hamle yapacağız" diye konuştu.

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176