banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Turizmciler gözünü Hint pazarına çevirdi

Turizm sektörü geçtiğimiz yıllarda yaşadığı kayıpları telafi yönünde adımlar atarken, sektör temsilcileri Hintli turistleri Türkiye’ye çekmek için kolları sıvadı.Son aylarda yaşanan gelişmeler sonucu Avrupalı ve Rus turist sayısında...

Ekonomi 21.09.2017, 16:56
Turizmciler gözünü Hint pazarına çevirdi

Turizm sektörü geçtiğimiz yıllarda yaşadığı kayıpları telafi yönünde adımlar atarken, sektör temsilcileri Hintli turistleri Türkiye’ye çekmek için kolları sıvadı.

Son aylarda yaşanan gelişmeler sonucu Avrupalı ve Rus turist sayısında ciddi azalma sonucu zor günler yaşayan Türk Turizmi atılan adımlar sonucunda 2017 yılını kayıpları telafi yılı olarak tamamlamak üzere.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan turizmci Tunç Batum, "Bu nedenle biz de gözümüzü hint pazarına çevirdik. Hint Pazarı tanıtımına ilk önce DOKTOB (Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otel ve işletmeciler Birliği) Başkanı Sayın Yücel Okutur ve Yön. Kur. Üyesi Sayın Fulya Okutur ve Türk-Hindistan Turizm Konseyi (TITC) başkanı Sayın Emin Çakmak öncülüğünde başladık. Muğla bölgesi Valiliği ve Belediyeleri, Ticaret Odaları, STK lar, Turizm bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı seviyesinde devam eden büyük destekle pazarlama ve ilişki yatırımına ciddi katkılar sağladık. Bu katkıya sonrasında tüm büyük turizm şehirlerimiz de destek çıktı. Bu bağlamda Hindistan’ın en büyük seyahat acentaları birliği TAFI nin yıllık Kongresi Hilton Dalaman’da, Muğlamızda gerçekleşiyor. Hindistan’dan toplam 600’ü aşkın acente ülkemizi ilk defa ziyaret etme fırsatı bulacak. Bu ciddi çaba ve emeğin sonucu gerçekleşen Kongrenin de çok hızlı geri dönüşleri olacağına inanıyoruz. Bununla birlikte Hindistan’ın dev bir Endüstrisi olan Film endüstrisinin de ileri gelenlerini bölgemizde ağırladık" şeklinde konuştu.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?