banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Sezonun 189 kişilik ilk İskandinav turist kafilesi Antalya’da törenle karşılandı

İskandinav ülkelerinden gelen yılın 189 kişilik ilk turist kafilesi Antalya’da çiçeklerle karşılandı. İsveç’in başkenti Skockholm’den Antalya’ya gelen sezonun ilk uçağı pist başında itfaiye tarafından su takıyla aprona yanaştı.Uçaktan...

Ekonomi 25.03.2017, 20:07
Sezonun 189  kişilik ilk İskandinav turist kafilesi Antalya’da törenle karşılandı

İskandinav ülkelerinden gelen yılın 189 kişilik ilk turist kafilesi Antalya’da çiçeklerle karşılandı. İsveç’in başkenti Skockholm’den Antalya’ya gelen sezonun ilk uçağı pist başında itfaiye tarafından su takıyla aprona yanaştı.

Uçaktan inen yolculara tur firması görevlileri tarafından karanfil verilirken pasaport kontrolünden geçen turistler otobüslerle otellerine hareket ettiler.

Tatil için daha önce de Türkiye’yi tercih ettiklerini söyleyen İskandinav turistler, Türkiye’nin hem fiyat hem kalite yönünden en önemli destinasyonlardan biri olduğunu belirterek tercihlerini değiştirmediklerini ifade ettiler.

Turistleri Antalya’ya getiren Detur Firması Ceo’su Firuz Bağlıkaya, 2017 yılında 90 binin üzerinde İskandinav turisti Türkiye’ye taşımayı hedeflediklerini söyledi. Bağlıkaya, "Türkiye’ye olan inancımız hiçbir zaman azalmadı. Kapasitemiz önceki yılların çok altında olmasına rağmen uçuşlarımızı kesmeden devam ettiriyoruz. Zaman kar etme zamanı değil, mücadele edip ülkemizin bu pazarlarda varlığını sürdürmesi için elimizden geleni yapma zamanı" dedi.

Detur İletişim Danışmanı Mesut kanat ise bugün gelen uçağın haricinde Danimarka ve Norveç uçaklarının da Antalya’ya iniş yapacağını ve Kasım ayına kadar 400’ün üzerinde sefer gerçekleştireceklerini kaydetti.
Yorumlar (0)
14°
açık
banner102