banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Sarıgöl’ün üzüm bağlarında doğal gübre kullanılıyor

Manisa’nın Sarıgöl ilçesi ve çevresindeki üzüm bağlarında doğal gübre kullanımına başlandı.Her yıl bağlarına doğal gübre attıklarını dile getiren üzüm üreticisi Alaaddin Çınar (43), "Kaliteli üzüm almanın en güzel yolu doğal...

Ekonomi 22.01.2018, 12:33
Sarıgöl’ün üzüm bağlarında doğal gübre kullanılıyor

Manisa’nın Sarıgöl ilçesi ve çevresindeki üzüm bağlarında doğal gübre kullanımına başlandı.

Her yıl bağlarına doğal gübre attıklarını dile getiren üzüm üreticisi Alaaddin Çınar (43), "Kaliteli üzüm almanın en güzel yolu doğal hayvan gübresidir. Bağlarımıza her yıl hayvan gübresi atıyorum. Kaliteli ve verimli üzüm almaktayım. Bu yıl kamyonla gübre aldım. Kışlık gübre olarak bağımın içlerine atmaya başlayacağım" şeklinde konuştu.

Bir kamyon doğal gübreyi bin 600-bin 700 TL arasında satın aldığını belirten Çınar, "Doğal hayvan gübresi ile yetiştirdiğim üzümü bağ evimde yemeklik olarak sakladım. Halen daha dalında gibi taze. Bir kasasını Kula’dan gübre getiren şoför arkadaşa yemesi için hediye ettim" dedi.

"Verim ve kaliteyi arttırmakta"

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, üzüm üreticilerinin bağlarda her yıl doğal hayvan gübresi kullandığını ve bunun da bağlardaki kaliteyi artırdığını dile getirerek şunları söyledi: "Bağcılarımız üzüm bağlarında doğal hayvan gübresi kullanmakta bu nedenle çevre il ve ilçelerden gübre kamyonları geliyor. Afyonkarahisar’dan, İzmir’den, Uşak-Eşme’den, Manisa Kula ve Selendi ilçelerinden getiriliyor. Doğal hayvan gübresi ile üzümlerimiz daha güzel oluyor."
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102