banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Limonda 10 bin ton ihracat sevindirdi

ERDEMLİ ZİRAAT ODASI BAŞKANI RASİM ŞAHİN, LİMONDA İHRACATA 10 BİN TON İZİN VERİLMESİNİN ÜRETİCİLERİ VE İHRACATÇILARI SEVİNDİRDİĞİNİ SÖYLEDİ. ŞAHİN, ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BU İHRACAT RAKAMININ ARTMASINI UMUT ETTİKLERİNİ BELİRTEREK, BÖLGEDE İHRACATI KARŞILAYACAK YETERLİ LİMONUN BULUNDUĞUNU KAYDETTİ.

Ekonomi 15.05.2020, 16:14
Limonda 10 bin ton ihracat sevindirdi

Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, limonda ihracata 10 bin ton izin verilmesinin üreticileri ve ihracatçıları sevindirdiğini söyledi. Şahin, önümüzdeki günlerde bu ihracat rakamının artmasını umut ettiklerini belirterek, bölgede ihracatı karşılayacak yeterli limonun bulunduğunu kaydetti.

Konuyla ilgili İHA muhabirine konuşan Şahin, "Limon ihracatının açılması dolayısıyla öncelikle Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Limonda 10 bin ton ihracat izni verilmesi üreticileri ve ihracatçıları sevindirmiştir. Bu rakamların ileri ki günlerde devamını ve arttırılmasını bekliyoruz" dedi.

İhracatın açılmasının ekonomik kayıpları ve pazar payı kayıplarını önleyeceğini dile getiren Şahin, "Bölgemizde ihracat için yeterli miktarda limon bulunmaktadır. Ticaret Bakanlığı’nın araştırmasına göre bölgemizdeki bin 710 çiftçimizde 110 bin ton civarında limon bulunmaktadır. Bu da bakanlığın bilgisi dahilindedir. İhracatın açılması bizleri memnun etmiştir" diye konuştu.

Üreticilerden Metin Özdemir ise, "Bu 10 bin ton limonun ihracatının gerçekleşecek olması bizleri sevindirdi. Bu 10 bin ton ihracatla önümüzün açılmasını istiyoruz. Hükümetten de destek bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102