banner191

banner148

banner179

banner176

Kuyumcular Hakkari’de bir araya geldi

İstanbul Kuyumcular Odası öncülüğünde yaklaşık 100 kuyumcu Hakkari’de bir araya geldi.İstanbul Kuyumcular Odası öncülüğünde Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Van’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kuyumcu, Hakkari Valiliği önünde...

Ekonomi 21.05.2017, 12:12
Kuyumcular Hakkari’de bir araya geldi

İstanbul Kuyumcular Odası öncülüğünde yaklaşık 100 kuyumcu Hakkari’de bir araya geldi.

İstanbul Kuyumcular Odası öncülüğünde Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Van’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kuyumcu, Hakkari Valiliği önünde davul zurna eşliğinde karşılandı. Esnafı ziyaret eden kuyumcular, daha sonra Hakkari Ticaret ve Sanayi Odasının (HATSO) toplantı salonunda düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. Burada konuşan HATSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Taş, toplantının Hakkari’de yapılmış olmasının önemine dikkat çekerek, Hakkari’nin sosyokültürel yapısı, ekonomisi ve turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi. Hakkari’ye gerçekleştirdikleri ziyaret nedeniyle kuyumculara teşekkür eden Taş, “Bugün Hakkari için çok özel bir gündür. Bizlerle bu anı paylaştığınız için gerçekten heyecanlı ve mutluyuz. Bize bu heyecanı yaşatan ve şu an aramızda bulunan sizler ve çok değerli arkadaşım iş adamı Sabahattin Baş’a teşekkür ederim” diye konuştu.

Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Ferda Erdem ise Diyarbakır’da başlattıkları toplantı serisinin son halkasını Hakkari’de yaptıklarını ve Hakkari’de sıcak bir şekilde karşılandıklarını söyledi.

Böyle bir toplantı vesilesi ile Hakkari’ye gelmelerinin çok anlamlı olduğunu belirten İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler de, “Kuyumcuların sorunlarını içeren bu taslağı hazırlayıp bakanımızın önüne koyduk. Ülkenin içinden geçtiği süreç çok sıkıntılı bir süreçti. ‘Bir taşta iki kuş vurmak’ diye bir şey var. Bu toplantının Hakkari’de olması belki de dostluğa, kardeşliğe, birliğe, beraberliğe yol açar diye düşündük. 81 ilin oda ve dernek başkanının burada olması çok önemli, inşallah hayırlara vesile olur. Sayın Cumhurbaşkanımıza randevu talebimiz var, inşallah bizi kabul ederler” dedi.

İstanbul Borsagold Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Baş ise “Hakkari’de yetişmiş bir tüccar çocuğuyum. Kendim de tüccarım. Şu anda bir iş adamıyım. Hakkari’ye olan vefa borcumu böyle yerine getirmek istedim. Kuş uçmaz kervan geçmez olarak bilinen Hakkari’ye Türkiye’nin en elit kesimini getirdim. Kuyumcular Birliği ayağını buraya taşıdım. Hakkari kültürünü anlattığım dostları bu kültür ile tanıştırdım. Bu kadim bölge ilk defa elit bir topluluğu karşılıyor. Valiliğin önüne geldik. Belediyeye geçtik. Sokaklarda gezdik. Öncelikle barış istiyoruz. Barış hasıl olursa her şey olur. Barış olursa iş adamlarımız da gelip buralara yatırım yapar. Zenginlerimiz de buralardan göç etmez. Silahların konuştuğu bir ortada yatırımdan söz etmek mümkün olmuyor. Para ve ekonomi savaşı sevmez, her zaman huzurlu bir limanı sever. Eğer barış gelirse ekonomi de gelir” diye konuştu.
Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?