İngiliz acente temsilcileri Dalaman’da

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı işbirliğiyle Türkiye’ye gelen İngiliz acente temsilcileri Marmaris, Akyaka ve Dalyan’ı ziyaret etti.YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü...

İngiliz acente temsilcileri Dalaman’da

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı işbirliğiyle Türkiye’ye gelen İngiliz acente temsilcileri Marmaris, Akyaka ve Dalyan’ı ziyaret etti.

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün Birleşik Karallık’ta yaptığı saha çalışmaları kapsamında, acentelerin sattığı ürünü tanıması için düzenlenen bilgilendirme turlarının ilkini İskoçya’nın, Glasgow, Aberdeen, Motherwell, Hamilton, Coatbridge ve Stirling şehirlerinden gelen 14 acente yetkilisi ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

Güvenç, “Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğümüz organizasyonu ve Marmaris Belediyesi ile GETOB’un destekleri ile Marmaris’te ağırladığımız misafirlerimizin bir bölümü farklı turlar ile daha önce bölgemize gelmişler fakat bu kadar kapsamlı görme şansı bulamamışlar. İngiliz misafirlerimiz bölgemizin doğal güzelliklerini çok beğendiklerini ifade ettiler. Amacımız bölgemizin sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri tüm dünyaya tanıtmak. Diğer bir ifadeyle yılmadan çok daha fazla çalışıp anlatmamız gerekiyor. Bölgemizi çok beğendiler ve özellikle güvenlikle ilgili akılllarıa her hangi bir soru işaretinin gelmediğini ifade ettiler” diye konuştu.

- Muğla’nın Tarihi ve Doğal Güzelliklerini Anlatacaklar

Marmaris, Selimiye, Orhaniye, Akyaka, Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini beğendiklerini söyleyen Hillary Rose Clark, Glasgow’dan geldiğini ifade ederek; “Bölgeyi tanıma amaçlı organize edilen tur ile geldim ve bölgeye hayran kaldım. Bölgede yaşayanlar çok cana yakın. Yemekleriniz harika. Güvenlik konusunda ise en ufak bir huzursuzluk yaşamadım. Majorca’ ya çok sık gidiyorum. Burada kendimi çok güvende hissettim ve en yakın zamanda tekrar geleceğim. Marmaris çok canlı ve enerjik. Marmaris’te çok güzel marinalar ve alışveriş için onlarca mağaza ve alışveriş merkezi var. Ülkemizde Muğla’nın tarihi ve doğal güzelliklerini ve gördüğümüz misafirperverliği anlatacağız” dedi.

Newcastle’den geldiğini aktaran Paul Christopher Ayre ise bölgeyi çok beğendiğini belirterek, şunları söyledi;

“Glasgow’da yaşıyorum. Acenta olarak Türkiye’ ye çok fazla tatil satmıyorduk. Fakat buraya geldikten sonra bölgeyi her yönü ile tanıma fırsatı buldum. Dalyan Nehri ve Marmaris ve çevresi çok güzel. Dağlar muhteşem bi ambiyans yaratıyor. Bölge insanı çok iyi. İngiltere’ye döner dönmez bölgeyi müşterilerimize anlatmaya başlayacağım.”

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176