banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Hava şartları balık tezgahlarına yansıdı

Karadeniz’de olumsuz hava şartları balık tezgahlarına da yansıdı. Denize açılan tekne sayısı azalınca fiyatlar da yükseldi.Sinop’taki balık fiyatları hakkında bilgi veren balıkçı Sefa Mete yaptığı açıklamada, “Tezgahlarımızda...

Ekonomi 26.09.2017, 14:55
Hava şartları balık tezgahlarına yansıdı

Karadeniz’de olumsuz hava şartları balık tezgahlarına da yansıdı. Denize açılan tekne sayısı azalınca fiyatlar da yükseldi.

Sinop’taki balık fiyatları hakkında bilgi veren balıkçı Sefa Mete yaptığı açıklamada, “Tezgahlarımızda bugün Marmara hamsisi dediğimiz hamsimiz var. 2 güne de Sinop’un yerli hamsisi geliyor. Palamut ve mezgit bunlarda Sinop’tan çıkıyor. Çeşit her geçen gün artmakta, daha da iyi olacak inşallah. Marmara hamsimizin kilogramının fiyatı 10 TL, yerli hamsimizin fiyatı yeni çıktığı için 12,5 TL. Palamudun tanesi 5 TL’den başlıyor 7,5 lira 10 lira 15 lira ve torik 50 TL’den büyüklüğüne göre değişiyor. Bu ayın 27-28-29’unda fırtınalı bir hava bekliyoruz onunla birlikte fiyatlarımız belki biraz artabilir ama Ekim ayında düşüşe geçer. Ekim ayından sonra çeşit olarak bol mezgidi, barbunu, kalkanı, lüferi daha da olacak. Lüfer balığı bugün 80 liraydı yavaş yavaş çıkmaya başladı. Fiyatı düşecektir” dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102