banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Yanmar Türkiye'den İTÜ Denizcilik Fakültesi'ne Dizel Motor!

Yanmar motorlarının Türkiye ana distribütörü Sakura Marin'in Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Ay, mezuniyetinden 25 sene sonra okuluna eğitimlerde kullanılması amacıyla Yanmar marka dizel motor bağışı yaptı.

EĞİTİM 26.12.2020, 14:14 26.12.2020, 19:11 Halit Emre İbrahimoğlu
1112

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO 95) Gemi Makinleri İşletme Mühendisliği mezunu ve Yanmar motorlarının Türkiye ana distribütörü Sakura Marin'in Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Ay, mezuniyetinden 25 sene sonra okuluna eğitimlerde kullanılması amacıyla Yanmar marka dizel motor bağışı yaptı.

Eğitim amacıyla İTÜ Denizcilik Fakültesi'ne verilen Yanmar marka dizel motorun kurulumu ve çalıştırılmasının tamamlandığı açıklandı.

Uygulamalı eğitim'de kullanılacak!

Bağışlanan motor, Pandemi sonrasında  İTÜ Denizcilik Fakültesi 4.sınıf öğrencilerinin ''Dizel Motorları'' dersinde sökme ve takma uygulamalı eğitimleri için model olarak kullanılacak.

Genç zabitlerin eğitimi için!

Statü Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Dandin; ''Sevgili Serkan Ay'ın okulumuza bağışı Yanmar M/E hayırlara vesile olsun. Kendisini tebrik ederim. Genç zabitlerin eğitimine bir nebze olsun katkı sağlanması için hayırlı olacağı kanaatindeyim.'' ifadelerini kullandı.

Kurulum ve çalıştırma törenine İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt ve Gemimo Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Canca da katıldı.


 

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (1)
Kapt.Cengiz Sözdemir 6 ay önce
Tebrikler.İnsanların varoldukları ocağı hatırlamaları vefa borçlarını ödemeleri sayesinde camiamız ayakta kalacaktır.Neden ben demek bize birşey kazandırmıyor maalesef.kazancınız herdaim olsun.selametler
22
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü