banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması

İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (İTÜ MTAL) düzenlediği “Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması” bilgilendirme toplantısı 9 Mart 2021 Salı günü saat 14.00’te https://meet.xpermeet.com/ejudl (çevrimiçi/uzaktan bağlantı) gerçekleşecek.

EĞİTİM 09.03.2021, 09:39 Nermin İstikbal
319
Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması

Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması

İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (İTÜ MTAL) düzenlediği “Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması” bilgilendirme toplantısı 9 Mart 2021 Salı günü saat 14.00’te https://meet.xpermeet.com/ejudl (çevrimiçi/uzaktan bağlantı) gerçekleşecektir. 
Türkiye Bilişim Derneği’nin 50. yılında “Ulusal Sanal Gerçeklik Proje Yarışması” ortağı olarak yer aldığı toplantıda siz değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Bu yarışma, küresel ölçekte nitelikli insan kaynaklarının yetiştirilmesine katkı sağlamak için gençlerin sanal gerçeklik (VR) teknolojileriyle araştırma ve geliştirme yapmalarını teşvik etmektedir. VR Proje yarışmasıyla gençlerin denizcilik, bilişim, elektrik-elektronik, sağlık, enerji, savunma, inşaat, coğrafi bilgi sistemleri, cihaz kurulumu, tamir, dekor, turizm, alışveriş, lojistik, pazarlama, sanat, müzeler, oyun, sinema, emlak vs. alanlarında katma değeri yüksek ürünler geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Yarışma; bu alana ilişkin bilgi birikimini zenginleştirme, teknoloji farkındalığını artırma, eğitim ve yaygınlaştırma faaliyetlerini gerçekleştirme görevini üstlenme amacını taşıyor. Yarışmanın öne çıkan vurguları ise; girişimcilik, yeni teknolojiler ve üretken uygulamalar olacaktır.

ULUSAL SANAL GERÇEKLİK PROJE YARIŞMASI 
• Öğrencilerin ücretsiz katılabileceği serbest, açık, şartlı ve iki aşamalı olarak düzenlenmiş Sanal Gerçeklik Proje yarışmasıdır.
• Yarışmacılar yapacakları başvuruyla ön elemeye tabi tutulacaktır. 
• Nihai yarışmada yarışmacılar, hazırladıkları projeleri belirtilen tarihte video olarak ve daha sonra da çevrimiçi katılacakları salon ortamında uzaktan sunacaklardır.
Yarışmanın tanıtımının yapılacağı basın toplantısına şu isimler katılacaktır:
• Rahmi Aktepe — Türkiye Bilişim Derneği Genel Başkanı 
• Deniz İlkay Tiryakioğlu — Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Başkanı
• Serkan Gür — İstanbul MEB Müdür Yardımcısı
• Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu — İTÜ Rektör Yardımcısı 
• Prof. Dr. Hüseyin Toros — İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü
• Dr. Gökhan İnce — İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi öğretim üyesi
• Hakan Erkan — AR/VR Eğitmeni, Öğretmen,

Yorumlar (0)
26
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 01 Temmuz 2022
İmsak 03:29
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü