banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Türk Loydu’nda  Düzenlenen Çevre Yönetim Seminerine Yoğun İlgi Gösterildi

Türk Loydun’da  Amerikalı Uzman Prof. Dr. Bhaskar KURA tarafından “Tersaneler ve Limanlar için Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri Semineri”  düzenlendi. 

EĞİTİM 08.02.2017, 10:19 Nermin İstikbal
546
Türk Loydu’nda  Düzenlenen Çevre Yönetim Seminerine Yoğun İlgi Gösterildi

Türk Loydu’nda  Düzenlenen Çevre Yönetim Seminerine Yoğun İlgi Gösterildi. 

Türk Loydun’da  Amerikalı Uzman Prof. Dr. Bhaskar KURA tarafından “Tersaneler ve Limanlar için Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri Semineri”  düzenlendi. 

Türk Loydu ve YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği kapsamında “Tersaneler ve Limanlar için Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri Semineri” Tersane ve liman çalışanları ile çevre danışmanlarının yoğun katılımı ile Türk Loydu Prof. Dr.Teoman ÖZALP Konferans Salonunda 6 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Katılımın çok yoğun olduğu seminerde bazı katılımcıların yer bulamayıp sunumları ayakta dinlediği gözlendi. 

Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem MELİKOĞLU, yaptığı açıklamada “Yıldız SEM ile Türk Loydu arasından düzenlenen işbirliği protokolünün 24 Ocak 2017 tarihinde yapılan imza töreninde “Türk Loydu’nun özellikle üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri ile yapılan eğitim işbirliği prokollerinin, gerek sektöre gerekse sektör çalışanlarına çok büyük katkı sağlayacağını ve bu tarz işbirliklerinin devam edeceğini  belirterek,  denizciliğimizin ve sanayimizin gelişmesine verdiğimiz önem gereği ABD’li çevre  uzmanı Sn Prof. Dr. Bhaskar KURA’yı Tuzla’ya getirerek ücretsiz seminer vermesini sağladık.  Türk Loydu olarak uluslararası uzmanları getirerek sektörümüzün hizmetine sunmaya devam edeceğiz.” dedi 

Türk Loydu Genel Müdürü Alper ERALP, seminerin açılışında bir konuşma yaparak; Türk Loydu ve YTÜ Yıldız SEM’in bu tip sektörel bilgilendirme seminerleri düzenleyerek, sahip oldukları bilgi ve tecrübeyi sektör ile paylaşmanın önemine vurguda bulundu ve bu tarz faydalı işbirliklerinin süreceğini belirtti.  

YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç.Dr. Uğur Buğra ÇELEBİ de seminerin açılışında bir konuşma yaparak üniversitenin çevre konulu araştırmalarının öneminden bahsetti. 

Türk Loydu ve YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi arasında yapılan işbirliği protokolü sonrasında sektörel alanlarda bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı seminerler ve eğitimlerin ilki olan bu etkinlikte; katılımcılara Tersaneler ve Limanlar ile ilgili  çevre yönetim sistemleri konularında detaylı bilgi  verildi. Bu alanlardaki eksikliklerin giderilmesi, uyulması gereken kurallar, oluşturulması gereken prosedürler ve alınması gereken eğitimler, vb. konular  genel olarak ele alındı. 

Seminerde New Orleans Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bhaskar KURA Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri hakkında kendi bilimsel araştırmalarını paylaştı. Seminerde özellikle öne çıkan ve katılımcılarında hem fikir olduğu sürdürebilirlik konusunda uluslararası limanlar ve tersanelerin kendi çevre sistemlerini diğer liman ve tersaneler ile kıyaslama şansının olabileceğini görmesi oldu. Seminer sonunda “soru ve cevap” kısmında ise Sayın Prof. Dr. Bhaskar KURA katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. 

Türk Loydu Hakkında 

Türk Loydu; 1962 yılında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından kurulmuş, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Deniz Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası,  Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Armatörler Birliği, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği, Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği gibi birçok değerli paydaşa sahip klaslama, muayene ve belgelendirme hizmetlerini sağlayan bir “Klaslama ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu” dur.  

Türkiye’nin önemli sektörel kuruluşlarının bir araya gelerek, ülkemizin öz kaynaklarıyla oluşturduğu Türk Loydu; o günden bu yana sürekli hizmet alanlarını genişleterek, deniz ve kara endüstrisindeki gelişmelere öncülük etmiş ve sektörü sürekli bilgilendirerek gelişimini sürdürmüştür. Bugün gelinen noktada hizmetlerini uluslararası tanınırlığı olan akreditasyonlar ve yetkiler çerçevesinde sürdürmekte, çeşitli alanlarda yetkin teknik kadrosu ile geniş bir yelpazede gemi klaslama, yönetim sistemleri, ürün ve personel belgelendirme, muayene, onaylanmış kuruluş, üçüncü taraf kontrolörlük ve gözetim hizmetleri vermektedir. 

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü