banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Türk Loydu’ndan Deniz Gözetimi  Eğitimleri  

 (Deniz haber. Com) TÜRK LOYDU; ülkemizde gelişmekte olan limancılık sektörünün ihtiyaçlarını da dikkate alarak gözetim faaliyetleri kapsamında önemli olan ana başlıklar için  eğitimler düzenlemeye devam ediyor. TÜRK LOYDU;  liman ve gözetim firması çalışanlarının konuya özgü içerikte nitelikli eğitimler  almalarına imkan sağlamayı amaçlamakta olup; Mart ayı içinde aşağıdaki eğitimler gerçekleştirilecektir:   

EĞİTİM 13.03.2017, 09:17 13.03.2017, 12:41 Nermin İstikbal
451
Türk Loydu’ndan Deniz Gözetimi  Eğitimleri  

Türk Loydu’ndan Deniz Gözetimi  Eğitimleri  

 TÜRK LOYDU; ülkemizde gelişmekte olan limancılık sektörünün ihtiyaçlarını da dikkate alarak gözetim faaliyetleri kapsamında önemli olan ana başlıklar için  eğitimler düzenlemeye devam ediyor. TÜRK LOYDU;  liman ve gözetim firması çalışanlarının konuya özgü içerikte nitelikli eğitimler  almalarına imkan sağlamayı amaçlamakta olup; Mart ayı içinde aşağıdaki eğitimler gerçekleştirilecektir:   

DRAFT SÖRVEY HESABI BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ  

Eğitim Tarihi :  22-23-24 MART 2017 

Draft sörveyi; deniz taşımacılığında oluşabilecek anlaşmazlıkların ana nedenlerinden biri olup, deniz taşımacılığı için kritik seviyede önemli bir konudur.  Eğitimde, draft sörveyi kapsamında gemi ambarlarında ve tanklarında  bulunan yükün ağırlığını doğru tespit etmek için kullanılan hesaplama ve ölçümler; uygulamalar üzerinden  detaylı biçimde  anlatılacaktır.  

DEMİR ÇELİK HURDA KALİTESİ VE STANDARTLARI EĞİTİMİ  

Eğitim Tarihi : 28-29 MART 2017 

Ülkemizdeki  çelik mamul üretimindeki  artış nedeniyle,  %80’i  ithal edilmekte olan  hurdaya yönelik ihtiyaç yakın dönemde daha da yüksek seviylere çıkacaktır. Bu durum, ülkemize girecek olan hurdanın ekonomik değerinin ve mamule olan etkisinin yani kalitesinin   doğru tespit edilmesini önemli hale getirmektedir.   

Demir çelik hurda kalitesi ve standartları eğitiminde; hurda standartları, hurda grupları ve kalitelerinin yanı sıra; çelik malzemeler ve üretim prosesleri  anlatılarak,  çelik hurdanın mamule etkisine de değinilecektir.  

DÖKME YÜKTEN NUMUNE ALMA VE HAZIRLAMA EĞİTİMİ  

Eğitim Tarihi: 30-31 MART 2017 

Denizcilikte taşınan yükün kalitesinin ve yük özelliklerinin taşımaya uygunluğunun belirlenmesi en önemli kriterlerden biridir. Yükün özelliklerinin belirlenmesi için alınan numuneler yükün tamamını temsil edecek şekilde; uygun miktar ve sıklıkta  sistematik bir yaklaşımla alınmalıdır.  

Yükün test ve analizlerinden doğru  sonuçlar elde edilebilmesi de numuneler için  yapılacak testler için gerekli  ön hazırlıkların  yapılmasına bağlıdır.   

Dökme yükten numune alma ve hazırlama eğitimi ile yük özelliklerinin doğru tayin edilebilmesine yönelik ayrıntılı bir bilgilendirme sağlanması hedeflenmektedir. 

Katılıma ilişkin detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim detayları aşağıda verilmiştir: 

Yer:  TÜRK LOYDU Genel Müdürlük Tersaneler Caddesi no:26 Tuzla – İstanbul 

Tel       : +90 216 581 37 00 (Pbx) 
Tel       : +90 216 581 38 42 (Direct) 
Fax      : +90 216 581 38 00 
E-Mail : csancar@turkloydu.org  egitim@turkloydu.org 

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü