banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi KIRAN Holding’i ağırladı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi IX.Kariyer günlerinde, kendi adını taşıyan ve kuruluşunda bugüne kadar büyük emekleri olan KIRAN Holding’i ağırladı.

EĞİTİM 30.11.2019, 19:06 30.11.2019, 19:11 Nermin İstikbal
835
Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi KIRAN Holding’i ağırladı

Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi KIRAN Holding’i ağırladı  

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi IX.Kariyer günlerinde, kendi adını taşıyan ve kuruluşunda bugüne kadar büyük emekleri olan KIRAN Holding’i ağırladı. 

 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi IX.Kariyer günleri 29 Kasım 2019 Cuma günü öğleden sonra düzenlenen II. Oturumun konuğu, KIRAN Denizcilik Operasyon Departmanı Müdürü Yaşar BİBER, İnsan Kaynakları Müdürü Tolga KÜÇÜKCERAN, İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Aslıhan BAŞAR ve Makine Enspektörü Serhan BAYRAKTAR oldu. 

KIRAN Denizciliğin tanıtımı ile başlanan oturumda şirketin Onursal Başkanı Turgut KIRAN'ın hayat hikayesi, denizcilik mesleğine başlama öyküsü ve bu yoldaki başarılarını konu alan bir video yer aldı. Ardından Şirketin gelecekteki hedefleri, nasıl bir yol izleyecekleri hakkında genel bilgiler verildi. 

Oturumun devamında söz alan Operasyon Departmanı Direktörü  Yaşar BİBER, Kıran Denizcilik olarak her yıl Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Kariyer Günlerine katıldıklarını fakat kendisinin geçen yıl ilk defa konuk olduğunu ve bu katılımdan çok memnun kaldığını dile getirdi. Yaşar BİBER Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi ile kendileri arasında organik bir bağ olduğunu da sözlerine ekledi. Öğrencilere değerli öğütler veren Sayın Yaşar BİBER, öğrencilerin kişisel gelişimlerine çok önem vermelerini ve bunun yanında kesinlikle dürüst olmalarını da tavsiye etti. Ayrıca iyi bir denizcinin etik, ahlaklı, araştırmacı ve yaptığı işlerde iyi bir iz bırakması gerektiğini de vurguladı. Günümüz öğrencilerinin sorunlarına da değineden Yaşar BİBER ‘’Denizcilik mesleğini yapacak kişiler denizi ve gemiyi sevmeyebilirler ama yaptığı mesleği çok sevmelilerdir’’ dedi. 

   

Filosundaki gemilerden de söz eden Sayın Yaşar BİBER toplamda 16 adet Dökmeci gemilerinin bulunduğunu ve yaklaşık 1.2 milyon DWT taşıma kapasitesine sahip olduklarını belirtti. Zabitan olarak Türk personelle çalışırlarken, alt personel sınıfında Filipinlilerle çalıştıklarını dile getiren  Yaşar BİBER, bunun en büyük sebebinin emniyet ve profesyonellik olduğunu sözlerine ekledi. Türkiye’deki gemici, yağcı gibi personel sınıflarında yaşanılan eksiklikler hakkında konuşan Yaşar BİBER, Denizcilik Meslek Liselerinin bu kadrolara personel yetiştirmesinin Türk Denizciliği için çok yararlı olacağını ifade etti. 

 Konuşmacı olarak söz alan İnsan Kaynakları Müdürü Tolga KÜÇÜKCERAN, staja çıkacak öğrencilere tavsiyelerde bulunarak staja çıkmadan önce öğrencilerin ne istediklerini çok iyi bilmeleri gerektiğini ve uzun dönem stajının da bu yüzden çok önemli olduğunu vurguladı.  Tolga KÜÇÜKCERAN öğrencilerin şirket hakkında merak ettiği tüm soruları içtenlikle yanıt verdi. Ayrıca şirket içi prosedür, işe alma, kontrat süreleri hakkında da detaylı bilgilere yer verdi. 

   Konuşmacı olarak söz alan bir diğer konuk ise İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Aslıhan BAŞAR  kendisinin  Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Mezunu olduğunu ve burada olmaktan çok gurur duyduğunu belirtti. Oturum teşekkür plaketi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

       

 

      

     

        

   

Yorumlar (1)
Sailor 2 yıl önce
Denizcilik liseleri mezunları zabit olma şanşı çok zor... Profesyonel ve emniyet kültürü yüksek gemici veya yağcı ihtiyacın için neden filipinin kapısı çaldınız... Denizcilik liselerinin kapısını çalsaydınız o zaman... Liselerden mezun olanlar cüzdanlarını gemici veya yağcıya düşürebiliyolar...ülkemizin güzide Denizcilik şirketlerinden bazılarını bu konuda tenkit ediyorum... Sizden daha iyi firmalar çalışabiliyor sa Türk denizcilerle sıkıntı sadece denizcide değil demekki...profesyonelce işletilen onlıne şirket içi sınav sistemiyle kağıda değil bilgiye dayalı gemi adamlarını birçok şirket seçip çalıştırıyor... Türk gemi adamları bile bu sınav sistemiyle farklı ülkelerin şirketlerinde çalışıyor... Çözüm türkü atmakta değil türkün iyisini seçmekte olmalı...
10
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü