banner191

banner148

banner179

banner176

Özel öğrenci öğretmenlerine eğitim

Yahya Kemal Beyatlı Anaokulu’nda özel eğitim ihtiyacı olan çocuklara daha kaliteli bir eğitim verilmesi için öğretmenlere ve psikolojik danışmanlara eğitim verildi.Proje, Yahya Kemal Beyatlı Anaokulu’nun, Trakya Kalkınma Ajansı 2017 yılı...

EĞİTİM 22.01.2018, 16:58
Özel öğrenci öğretmenlerine eğitim

Yahya Kemal Beyatlı Anaokulu’nda özel eğitim ihtiyacı olan çocuklara daha kaliteli bir eğitim verilmesi için öğretmenlere ve psikolojik danışmanlara eğitim verildi.

Proje, Yahya Kemal Beyatlı Anaokulu’nun, Trakya Kalkınma Ajansı 2017 yılı Teknik Destek Programına başvurusu ile hayata geçti. Bu program kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Hiçbir Çocuk Geride Kalmayacak: Özel Eğitimde Yapısal Yaklaşım” isimli proje Tekirdağ Rehberlik Araştırma Merkezi ortaklığı ile gerçekleşti.

Projeyle ilgili yapılan açıklamada, "EDAM Psikolojiden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Otrar, 30 katılımcıya özel öğrenme alanı hakkında 42 saatlik bir eğitim verdi. Programda okul öncesi öğretmenlerin ve psikolojik danışmanların özel gereksinimli öğrencilere eğitim-öğretim süreçlerinde daha verimli olmaları için farklı eğitim-öğretim metotlarına yer verilmiştir. Bu eğitim ile birlikte bireysel farklılıkları fazla olan öğrencilerle çalışırken derslerinde kullandıkları metotlarını geliştirmeleri ve eğitim sistemine yeni değerler ve farklı bakış açıları kazandırmaları amaçlandı" denildi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?